Reklama

Siedziba Główna Biblioteki już otwarta! Sprawdzamy jak wygląda! [FOTO]

Opublikowano: pt, 25 paź 2019 14:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu przy ul. Kusocińskiego ponownie rozpoczęła swoją działalność! Budynek po modernizacji został oficjalnie o godz. 14 oddany do użytku. Mielczanie mogą skorzystać z nowoczesnej wypożyczalni, a także z czytelni, czy przestrzeni do pracy. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek został zmodernizowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że koncepcja powstania budynku  Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście powstała w roku 2015 w wyniku konkursu architektonicznego ogłoszonego przez  Prezydenta Mielca Daniela Kozdębę.

Do realizacji wybrano koncepcję projektową przygotowaną przez pracownię architektoniczną z Nowego Sącza. W rezultacie rozbudowy powstała nowoczesna biblioteka z bogatą ofertą kulturalną dla wszystkich grup wiekowych, znacznie wykraczającą poza ofertę czytelniczą. Dzięki nadbudowie jednego piętra cały obiekt zwiększył swoją kubaturę, zyskał nowoczesny wygląd i nową funkcjonalność.

W budynku zaplanowano dwukondygnacyjną przestrzeń wystawienniczą zlokalizowaną w holu, Centrum Informacji o Regionie, czytelnię czasopism bieżących, czytelnię naukową, e-czytelnię i e-bibliotekę. Ponadto pojawiły się nowości: Kącik Dziecka oraz Strefa Nastolatka.

Zobaczcie zdjęcia z wewnątrz biblioteki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE