Reklama

Seniorze zadbaj o siebie!

Opublikowano:
Autor:

Seniorze zadbaj o siebie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zapraszają seniorów z Mielca na debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”. Spotkanie odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu przy ulicy Skłodowskiej – Curie 4, w piątek 17 maja o godz. 11.30.

Głównym celem działań policyjnych na rzecz bezpieczeństwa seniorów jest uwrażliwienie na sytuacje, podczas których osoby starsze mogą stać się ofiarą przestępstwa. Dbałość o seniorów poprzez prowadzone działania profilaktyczne to od lat priorytet mieleckich policjantów.

W trakcie planowanego spotkania funkcjonariusze przybliżą tematykę sposobu działania oszustów między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Podczas debaty poruszane będą także zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy wobec seniorów oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta wygłosi referat na temat: „Senior świadomym konsumentem – bezpieczne zawieranie umów”.

W debacie udział wezmą seniorzy Uniwersytetu III Wieku, przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także innych instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mielcu. Spotkanie przeprowadzą policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych seniorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE