Reklama

Sejmik Podkarpacki o tym, gdzie ma powstać II etap północnej obwodnicy Mielca [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Sejmik Podkarpacki o tym, gdzie ma powstać II etap północnej obwodnicy Mielca [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek Sejmik Województwa Podkarpackiego zebrał się na nadzwyczajnej sesji, żeby porozmawiać na temat przebiegu II etapu północnej obwodnicy Mielca. Na sesji pojawiło się kilkaset mieszkańców Woli Mieleckiej i Trzciany, którzy nie chcą budowy obwodnicy przez ich miejscowości.

Północna obwodnica Mielca jest bardzo potrzebna, bo ma usprawnić ruch osobowy. Chodzi szczególnie o pracowników strefy ekonomicznej, którzy codziennie wiele godzin stoją w korkach na jedynym moście na Wisłoce w północnej części miasta. Sesja w Sejmiku została zwołana na wniosek radnych opozycji. 

Zapis całej sesji:

 

- My nie jesteśmy przeciwnikami obwodnicy. Rozumiemy konieczność powstania obwodnicy. Koncepcja powstania obwodnicy w Woli Mieleckiej nie ma nic wspólnego z obwodnicą. U nas proponowany wariant obwondnicy prowadzi drogę przez najbardziej zabudowany obszar. Droga przypominam slalom między domami - komentuje mieszkanka Woli Mieleckiej.

- Trzeba wybrać jeszcze jakiś inny wariant wybrać. Nikt z nami nie konsultował gdzie ma powstać obwodnica. Tylko odgórnie powstały warianty obwodnicy w Woli Mieleckiej i przez Trzcianę. W naszej miejscowości projektowana obwodnica przechodzi w bliskiej odległości od domów. Są przypadki, że obwodnica byłaby dosłownie 9 metrów od budynków mieszkalnych  - komentuje mieszkaniec Trzciany.

Decyzja dotyczą ostatecznego przebiegu obwodnicy nie została podjęta na sesji. Podejmie ją zarząd województwa w najbliższym czasie. 

 

Zapisy z transmisji:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE