Reklama

Reprezentacja Polski najlepsza na świecie. Mielczanin w składzie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Reprezentacja Polski z mielczaninem w składzie zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej. Zdobyła także główny Puchar Challenge France w tegorocznych Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających.

Zawody zostały rozegrane w dniach 15 – 22 października w miejscowości Lost Hills (Kalifornia), do której zjechało ogółem 260 zawodników z 38 państw.

Mistrzostwa rozegrane były w 3 klasach modeli swobodnie latających: F1A (modele szybowców), F1B (modele z napędem gumowym) i F1C (modele z napędem spalinowym). W każdej klasie zespół reprezentacyjny złożony jest z maksimum trzech zawodników.

W trakcie imprezy prowadzona jest klasyfikacja indywidualna i zespołowa a także ranking drużyn narodowych we wszystkich trzech klasach modeli. Ekipa Polski, składająca się z 9-ciu zawodników wystartowała we wszystkich klasach modeli.

W klasie F1B zespół wywalczył 3 miejsce zespołowo, brązowy medal i tytuł zespołowego II Wicemistrza Świata. W klasie F1C, w której startował zawodnik z klubu MSML mielczanin Edward Burek, zespół wywalczył 2 miejsce, srebrny medal i tytuł zespołowego I Wicemistrza Świata.

Cała ekipa z Polski, po zliczeniu punków zdobytych przez zawodników we wszystkich klasach wśród ekip narodowych zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej, wyprzedzając ekipy z Rosji i USA.

Mielczanin Edward Burek - członek polskiej reprezentacji już po powrocie z zawodów był gościem Starosty Mieleckiego – Stanisława Lonczaka. Zaprezentował zdobyte przez Polaków trofeum oraz podzielił się wspomnieniami z zawodów. Starosta Mielecki zadeklarował chęć dalszej współpracy z modelarzami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE