Reklama

Region. Kibice na manifestację przybyli z maczetami

Opublikowano:
Autor:

Region. Kibice na manifestację przybyli z maczetami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek wieczorem w Tarnowie odbywały się dwie manifestacje. Korzystając z tej okazji, grupa pseudokibiców próbowała wszcząć awanturę. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem (30.10.2020 roku) w Tarnowie miały miejsce dwie manifestacje. Jedna z nich to przejazd ulicami Tarnowa z Mościc w kierunku Klikowej i z powrotem. Wśród manifestujących znalazło się kilka pojazdów tarnowskich pseudokibiców, którzy wykorzystali zgłoszoną manifestację do swoich celów.

W pewnym momencie dwa samochody osobowe wjechały w rejon szkoły podstawowej, a z samochodów wysiadło 10 mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat. Podeszli do stojących w rejonie szkoły grupy 4 mężczyzny w wieku 16-18 lat i usiłowali wszcząć awanturę. Nie spodziewali się, że w tym samym czasie są obserwowani przez policjantów „kryminalnych” zabezpieczających manifestację, którzy udali się za nimi w rejon szkoły. Policjanci zatrzymali agresorów i zabezpieczyli przy nich maczety, pojemniki z gazem, kominiarki, siekiery.

Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się, że dołączyli do manifestujących tylko po to, by jeździć po mieście i szukać pseudokibiców przeciwnej drużyny, aby wszcząć awanturę.

Wszyscy dorośli zatrzymani, usłyszeli zarzuty określone w art. 191 kodeksu karnego, czyli zmuszania do określonego zachowania w związku z art. 57a kodeksu karnego tj. czynu o charakterze chuligańskim. Mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec nich dozory policyjne oraz zakazy zbliżania, komunikowania się z pokrzywdzonymi, a także zakaz opuszczania kraju. Pozostali odpowiedzą przed tarnowskim sądem dla nieletnich.

Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, która w tym wypadku nie może być niższa od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE