Reklama

Radni powiatowi PiS w sprawie odwołania dyr Wyparło: "Wyrażamy głębokie zaniepokojenie"

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 15:01
Autor:

Radni powiatowi PiS w sprawie odwołania dyr Wyparło: "Wyrażamy głębokie zaniepokojenie" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatowi PiS publikują swoje stanowisko w temacie odwołania dyrektora Powiatowego Zespołu Pracówek Szkolno-Wychowawczych Elżbiety Wyparło. Radni w swoim piśmie wyrażają zaniepokojenie sytuacją jaka ma miejsce w ośrodku. Zaznaczają, że decyzja Zarządu nie była poparta opiniami rady rodziców, czy Kuratora Oświaty.

Prezentujemy stanowisko radnych powiatowych PiS

Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Mieleckiego wyrażają głębokie zaniepokojenie odwołaniem z funkcji Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych Pani Elżbiety Wyparło. Wielomiesięczne próby podejmowane przez obecny Zarząd Powiatu Mieleckiego pod przewodnictwem Starosty Stanisława Lonczaka doprowadziły do olbrzymich wątpliwości szerokiej opinii publicznej co do powodów odwołania Pani Dyrektor, osoby, która przyczyniła się do rozwoju tej powiatowej jednostki w sposób niespotykany dotychczas w naszym powiecie.  
 
Odwołanie Pani Dyrektor Wyparło nie było poparte opiniami przedstawicieli Rady Rodziców, samych wychowanków, czy też pracowników tej placówki. Nie było przedmiotem opinii radnych powiatowych czy to na forum sesji rady powiatu czy też prac w trakcie posiedzenia powiatowej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Wreszcie, to odwołanie było sprzeczne z opinią Podkarpackiego Kuratora Oświaty, który aż dwukrotnie wypowiadał się negatywnie w tej sprawie. Jedynie Zarząd Powiatu uznał za słuszną konieczność odwołania Dyrektor Elżbietę Wyparło z zajmowanego przez nią stanowiska. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Jest komunikat Policji po wczorajszych zajściach na ulicy Solskiego przed meczem [VIDEO]

>>>W czerwcu duże zmiany w rozkładzie jazdy MKS w Mielcu


>>>"Mielczanie zdali egzamin" - Władysław Bieniek o 30-leciu samorządu i wolnych wyborach


Argumenty za odwołaniem Pani Dyrektor Wyparło podnoszone przez wypowiadającego się w tej sprawie w imieniu Zarządu Powiatu Pana Wicestarosty Andrzeja Bryły są naszym zdaniem nieuzasadnione oraz nie mają poparcia w ocenie faktycznych dokonań Dyrektor Wyparło w pracy na rzecz zarządzanej przez nią placówki. Sam styl odwołania Pani Dyrektor oraz czas w jakim zostało ono dokonane w naszej ocenie zasługuje na gorzkie słowa dezaprobaty wobec działań całego Zarządu Powiatu Mieleckiego. 

To odwołanie rodzi ponadto negatywne skutki natury organizacyjnej oraz wystawia na szwank dobre imię Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych, na które odwołana Dyrektor oraz poprzednie władze powiatu wywodzące się z PiS długo pracowały. Odwołanie dokonane w trakcie roku szkolnego, który z uwagi na panującą pandemię koronawirusa jest zorganizowany z sposób szczególny, wprowadziło duże zamieszanie wśród personelu nauczycielskiego oraz zaniepokojenie uczniów i rodziców. Mamy uzasadnione obawy, że zamieszanie wywołane czynnościami związanymi 
z odwołaniem Dyrektor Wyparło przez obecny Zarząd Powiatu będzie skutkowało negatywnym odbiorem tej placówki przez uczniów i rodziców, a przez to w konsekwencji, rozwinięty w trakcie poprzedniej kadencji proces przyciągania uczniów uczęszczających do tej placówki spoza powiatu mieleckiego jak również stale postępujący rozwój infrastruktury oraz stosowanych metod nauczania, zostaną zaprzepaszczone przez obecne władze Powiatu Mieleckiego. 

Samo podejście Zarządu Powiatu Mieleckiego do osoby Pani Dyrektor Elżbiety Wyparło oceniamy jako szczególne, niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ilość kontroli które obecne władze przeprowadziły w zarządzanej przez Panią Wyparło placówce, podejście przedstawicieli Zarządu Powiatu do jej osoby czy też próby wywierania wpływu na jej decyzje powodują, że rodzą się podejrzenia o intencje obecnych władz powiatu. 

Z przykrością obserwujemy jak wygląda zarządzanie sprawami oświatowymi przez obecne władze powiatu. Poczynając od kwestii wizerunkowych, związanych z działaniami Dyrektor Lidii Gereło, kierującej Zespołem Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego, o których szeroko rozpisywały się lokalne media, poprzez absolutny zastój w rozwoju infrastruktury szkół średnich, które znajdują się pod nadzorem Starostwa Powiatowego i kasowanie inwestycji zaplanowanych jeszcze w poprzedniej kadencji przez ówczesny Zarząd Powiatu, pod kierunkiem Starosty Zbigniewa Tymuły, na budzącej wątpliwości natury moralnej i etycznej, faktycznej podstawie odwołania Pani Dyrektor Wyparło kończąc. 

Pani Elżbieta Wyparło to osoba kompetentna, ciepła, oddana wychowaniu dzieci, pomysłowa i odważna. Wyrażamy duże uznanie dla jej dotychczasowej pracy na stanowisku Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych. Poprzez to oświadczenie kierujemy słowa wsparcia dla niej 
i jej bliskich oraz dla kadry i rodziców stojących murem za swoją Dyrektor. Wierzymy jednocześnie, że cała sprawa skończy się dla niej pozytywnym rozstrzygnięciem i jej dobre imię i sprawiedliwość społeczna zostaną przywrócone.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości 
W Radzie Powiatu Mieleckiego
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.