Reklama

Rada miasta ustaliła poziom bonifikaty za przekształcenia w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Rada miasta ustaliła poziom bonifikaty za przekształcenia w Mielcu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu określono dziś wysokość bonifikaty za przekształcenie użytkowania we własność. W Mielcu będzie to poziom 95 procent.

Ustawa o przekształceniach obowiązuje od 1 stycznia 2019, na jej podstawie Rada Miasta Mielcu dzisiaj przygotowała odpowiednią uchwałę. Podjęta dziś uchwała ustaliła wysokość i warunki udzielenia bonifikaty od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów na cele mieszkaniowe w prawo własności. 

Dzięki ustawie właściciele mieszkań i domów usytuowanych na gruntach samorządowych oraz gruntach Skarbu Państwa staną się pełnoprawnymi właścicielami nieruchomości.

Warto przypomnieć, że pierwsze projekty uchwały pojawiły się już na początku roku. Wtedy prezydent zaproponował wysokość bonifikaty na poziomie 60 procentów, a klub radnych Prawa i Sprawiedliwości proponował zmianę na poziom 98 procent.

Dziś na sesji wypracowana propozycja prezydenta była o wiele wyższa, bo bonifikata na poziomie 95 procent. Radni PiS ponownie zaproponowali zmianę na poziom 98 procent. 

- Kierowaliśmy się przede wszystkim tym, żeby wyrównać poziom bonifikaty dla wszystkich mieszkańców. Wydaje mi się, że poziom 95 proc jest optymalnym kompromisem - komentuje prezydent Jacek Wiśniewski

- Uważam, że mimo wszystko propozycja 95 procent bonifikaty to bardzo dobry kompromis. Miesiąc temu było jeszcze 60 procent - komentuje Fryderyk Kapinos, szef klubu radnych PiS. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE