Reklama

Przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. Miasto kieruje pisma do FCC Tarnobrzeg

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MW

Przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. Miasto kieruje pisma do FCC Tarnobrzeg - Zdjęcie główne

Nie wiadomo jak zakończy się przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. | foto MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tym, jak okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wysłało niewłaściwą ofertę do Urzędu Miejskiego w Mielcu na odbiór odpadów komunalnych i jej odrzuceniu, w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg. Komisja przetargowa bada tę ofertę, a do przedsiębiorcy wysyła pisma i wzywa do złożenia wyjaśnień.

Mieleckie MPGK ma duży problem. Chodzi o przetarg na odbiór odpadów komunalnych dla Mielca. Złożona przez mielecką spółkę oferta przeznaczona była dla...Radomyśla Wielkiego! Jak się okazało, pomylił się pracownik MPGK. W wyniku błędu w Mielcu może zmienić się odbiorca śmieci, a pracę w spółce może stracić nawet 50 osób. 

 

Co dalej?

 

Po tym jak oferta konsorcjum z MPGK na czele została przez komisję przetargową odrzucona, na stole pozostała konkurencyjna oferta złożona przez konsorcjum, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg. Jego oferta mieści się w zaplanowanej przez mielecki magistrat kwocie.

W związku z tym zapytaliśmy Urząd Miejski w Mielcu, na jakim etapie są prace związane z analizą oferty złożonej przez FCC Tarnobrzeg

Treść informacji otrzymanej z Biura Zamówień Publicznych UM Mielec:

W ramach prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Odbióri zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Mielec obecnie trwa etap badania oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o.. 

Do konsorcjum kierowane są wezwania do złożenia wyjaśnień lub dokumentów oraz prowadzona jest analiza informacji przekazywanych przez konsorcjum mająca na celu stwierdzenie, czy konsorcjum spełnia wszystkie określone przez zamawiającego warunki niezbędne do realizacji przedmiotowego zamówienia.

19 lutego zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu, o czym w tym samym dniu zamawiający poinformował wykonawców biorących udział w przedmiotowym postępowaniu. 

Jednocześnie od dnia przesłania do MPGK informacji o odrzuceniu oferty, rozpoczął bieg 10-dniowy termin na złożenie przez konsorcjum z MPGK na czele odwołania od decyzji zamawiającego.

 

MPGK dalej walczy

 

Prezes Marek Bąbała ma nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. Jak twierdzi, konkurencyjna oferta firmy FCC Tarnobrzeg zawiera błąd, którego znaczenie należy sprawdzić.

Dlatego władze Spółki skierowały pismo do Prezydenta Miasta Mielca z informacją o błędach konkurencyjnej firmy, które mogą być podstawą do odrzucenia również ich oferty. Czy Urząd Miasta odrzuci ofertę konsorcjum, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg? Tego nie wiadomo.

Możliwy scenariusz jest taki, że sprawa ostatecznie może wylądować w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO). Gdyby decyzja KIO była korzystna dla Urzędu Miejskiego w Mielcu, to wtedy Mielec ogłosi drugi przetarg, a jeżeli racja zostanie przyznana konkurencyjnej firmie, może się tak stać, że w Mielcu zmieni się odbiorca odpadów komunalnych.  

- Rozważając czarny scenariusz, pracę w MPGK w Mielcu może stracić nawet 50 osób. Na razie trwają analizy i ustalenia, które będą prowadziły do tego, żeby tych osób, które mogą ewentualnie ucierpieć, było jak najmniej - przekazuje mielecka spółka.

Spółka zapowiedziała, że ewentualnie nie przedłuży umów tym pracownikom, którzy mają ją na czas określony. Takich osób jest 32. W MPGK pracuje również 18 osób, które nabyły lub w bieżącym roku nabędą prawa emerytalne i z nimi również zostałyby rozwiązane umowy.

- Razem to 50 osób, które potencjalnie może stracić pracę w mieleckiej spółce. Żaden z pracowników, który ma umowę na czas nieokreślony nie powinien zostać zwolniony - deklaruje MPGK.

MPGK liczy na to, że całe postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone powtórnie i wtedy uda się złożyć prawidłową i najkorzystniejszą ofertę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy