Reklama

Kto odbiorcą śmieci w Mielcu? MPGK ma problem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MW

Kto odbiorcą śmieci w Mielcu? MPGK ma problem - Zdjęcie główne

MPGK w Mielcu może mieć problem. Sprawa będzie wyjaśniana. | foto MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kwietnia w Mielcu może się zmienić odbiorca śmieci. Po otwarciu ofert w ogłoszonym przetargu okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Mielca złożyło ofertę przeznaczoną nie dla naszego miasta, ale dla… Radomyśla Wielkiego! Czy to był tylko błąd systemu obsługującego platformę zamówień publicznych, czy jednak pomyłka mieleckiego przedsiębiorstwa? Co ciekawe, drugą ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest firma z Tarnobrzega, a zaproponowana cena mieści się w zaplanowanej przez Gminę miejską w Mielcu kwocie.

Z ostatnim dniem marca kończy się umowa zawarta przez konsorcjum, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Mielca (MPGK) na odbiór śmieci na terenie naszego miasta. W związku z tym Urząd Miejski w Mielcu ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy miejskiej Mielec. Z wybraną firmą nasze miasto ma podpisać roczną umowę, obowiązującą od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. Mielecki magistrat przeznaczył na ten cel ponad 22 miliony złotych.

Oferta była ale nie dla Mielca

Termin składania ofert upłynął 9 lutego o godz. 10 00. Do tego czasu wpłynęły dwie oferty - obie 8 lutego. 

Pierwszą ofertę 8 lutego o godz. 16:56 złożyło konsorcjum firm: FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. z Tarnobrzega jako lider konsorcjum oraz FCC Polska Sp. z o.o. z Zabrza, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z Zabrza i firma Conteko Sp. z o.o. z Radłowa Ich oferta opiewa na kwotę 18 646 571,52 zł brutto.

Drugą ofertę również 8 lutego o godz. 19.27 złożyło konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z Mielca - Lider Konsorcjum, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Sp. z o.o. z Tylmanowej, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. z Mielca, Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. z Paszczyny i Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjno Usługowe „ZAGRODA” Sp. z o. o. ze Strzyżowa. 

I z tym dokumentem jest problem, gdyż plik z ofertą, który wpłynął do urzędu miasta w Mielcu, był ofertą dla gminy Radomyśl Wielki. W związku z tym cena za roczny odbiór i zagospodarowanie odpadów była znacznie niższa i wynosiła ponad 2,8 miliona złotych. 

Oferty w tym postępowaniu można było przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy miniPortal. 

W oficjalnym protokole z otwarcia ofert czytamy informację dotyczącą oferty złożonej przez konsorcjum, którego liderem jest mieleckie MPGK:

- Oferta wpłynęła w dniu 08.02.2021 roku, o godzinie 19:27, przed upływem terminu składania ofert, na kwotę 2 849 621,85 zł brutto. Zamawiający informuje, iż po odszyfrowaniu oferty złożonej poprzez miniPortal otrzymał ofertę wykonania przedmiotu zamówienia stanowiącą odpowiedź na ogłoszenie o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Odbieranie, transport i gospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Gminy Radomyśl Wielki”.

Dlaczego do mieleckiego magistratu trafił błędny plik? Tego nie wiadomo. Jednak w niedługim czasie po opublikowaniu protokołu z otwarcia ofert, MPGK w Mielcu odniosło się do tej sytuacji komentując, że zgodnie z ich wiedzą, przesłali oni prawidłowy plik dotyczący Mielca. Sprawa ma zostać przeanalizowana przez administratora usługi miniPortal.

Poniżej publikujemy całe wyjaśnienie MPGK w Mielcu w związku z postępowaniem na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Mielec:

- W związku z ogłoszoną na BIP Urzędu Miejskiego w Mielcu informacją o złożeniu przez MPGK Mielec oferty na odbieranie, transport i gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Radomyśl Wielki w odniesieniu do postępowania dotyczącego terenu Mielca informujemy, iż wystąpiliśmy do Urzędu Zamówień Publicznych, który jest administratorem usługi miniPortal, o analizę sytuacji. Zgodnie z naszą wiedzą, przesłaliśmy prawidłowy plik dotyczący Mielca, a zmiana nastąpiła w procesie przetwarzania. Obecnie chcemy sprawdzić, czy nie nastąpił błąd informatyczny związany z niewłaściwym przetworzeniem danych. Czekamy na stanowisko UZP zarządzającego miniPortalem. Wierzymy, iż sytuacja się wyjaśni, a MPGK Mielec dostanie możliwość zajmowania się odpadami na terenie Mielca.

Jeżeli po analizie okaże się, że nieodpowiedni plik to jednak nie jest błąd informatyczny związany z niewłaściwym przetworzeniem danych, to MPGK w Mielcu może mieć problem, gdyż odbiorcą odpadów z terenu gminy miejskiej w Mielcu może zostać konsorcjum firm, którego liderem jest firma z Tarnobrzega. Na bieżąco będziemy informować mieszkańców Mielca o ostatecznych wynikach przetargu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy