Reklama

Sterty śmieci pod pergolami. Grożą za to wysokie mandaty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. J.Twardowski

Sterty śmieci pod pergolami. Grożą za to wysokie mandaty - Zdjęcie główne

foto Fot. J.Twardowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z obowiązującymi od początku ubiegłego roku uregulowaniami prawnymi każdy ma obowiązek segregować śmieci. Jak pokazuje jednak praktyka różnie z tym bywa, szczególnie jeśli chodzi o zabudowę wielorodzinną. A za brak segregacji grożą wysokie mandaty.

Jak widać na zdjęciu,  które  wykonane zostało dzisiaj (10 luty) przed jednym z bloków w Mielcu obok pergoli na śmieci leżą sterty  starych mebli, materacy, drzwi, które powinny zostać odwiezione do  Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajdują się przy ul Wolności 171. Nie jest to jednak wyjątek, tak wyglądają też niektóre pergole w innych miejscach Mielca.

Część osób nadal bowiem uważa, że mimo wprowadzenia nowych przepisów nic się nie zmieniło i  nadal można podrzucać śmieci tak zwane wielkogabarytowe pod pergole i ktoś to odbierze. Najczęściej nie mają też świadomości, że  takie zachowanie nie jest bez karne, może spotkać się z wysokim mandatem.

Znowelizowane  we wrześniu ubiegłego roku rozporządzenie w sprawie wykroczeń daje strażnikom miejskim czy gminnym uprawnienie do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Jego wysokość to  500 zł.

 Jak wynika  dokładnie z nowych przepisów taki 500 zł mandat można  otrzymać za niesegregowanie  śmieci, ale również za nie złożenie deklaracji śmieciowej (na jej podstawie ustala się wysokość opłaty za wywóz śmieci), albo podanie nieprawdziwych informacji w deklaracji celem obniżenia należnych opłat.  Na przykład    zaniżenie liczby osób, które mieszkają pod danym adresem, albo podanie, że posiada się kompostownik, a w praktyce albo się go nie założyło, albo z niego nie korzysta.  

500 zł mandat może też otrzymać osoba, która nie płaci za śmieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy