reklama
reklama

Program bezpłatnych badań 40+ przedłużony do końca 2024 roku. Podkarpacie zasługuje na medal [ZDJĘCIE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szpital Mielec

Program bezpłatnych badań 40+ przedłużony do końca 2024 roku. Podkarpacie zasługuje na medal [ZDJĘCIE] - Zdjęcie główne

Badania profilaktyczne bezpłatne. | foto Szpital Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościCo dziesiąte badanie w Polsce finansowane przez NFZ, zostało wykonana przez mieszkańców Podkarpacia. Projekt bezpłatnych badań 40+ przyniósł pozytywne efekty.
reklama

Na terenie województwa podkarpackiego mieszkańcy w dużym stopniu skorzystali z bezpłatnych badań projektu Profilaktyka 40 Plus. Zdrowie jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia, dlatego tak ważne jest, aby dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać, być aktywnym fizycznie i wykonywać badania profilaktyczne.

-Wczesne wykrycie schorzeń to przecież większa szansa na skuteczne leczenie – zachęca Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.

Jest jeszcze 52 tysiące osób z Podkarpacia, które wypełniły ankietę, ale z nieznanych przyczyn jeszcze badania nie wykonałyProfilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób 40+
 Program przedłużono do końca 2024 roku, ale już dziś Podkarpacie zasługuje na medal
• Co dziesiąte badanie w Polsce finansowane przez NFZ, zostało wykonana przez mieszkańców
Podkarpacia

Gdzie wykonać badanie?
Liczba placówek jest nadal duża, bo ponad 190 na Podkarpaciu. Nie obowiązuje rejonizacja, zatem można wybrać dowolny punkt w Polsce, a jest ich prawie 3 tysiące. Wykaz wszystkich można znaleźć w wyszukiwarce „Gdzie się leczyć” lub na bezpłatnej i czynnej całą dobę infolinii NFZ pod numerem 800 190 590.

reklama

Jak się zapisać na badanie?
Najprostszy sposób to Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub jego mobilna wersja, czyli aplikacja mojeIKP. Oczywiście można to zrobić również bezpośrednio w placówce, która realizuje ten program.

Co jest potrzebne do wykonania badania?
Jeśli to pierwsze badanie należy wypełnić ankietę w IKP, mojeIKP lub bezpośrednio w placówce, która wykonuje te badania, a w rejestracji pokazać dokument tożsamości.

Jeśli to kolejne badanie, wystarczy sam dokument tożsamości. Drugie badanie może być wykonane, jeśli od pierwszego minął
co najmniej rok.

Czy istnieje górna granica wieku?
Z tego programu można skorzystać, mając 40 lat. Nie ma górnej granicy wieku. Najstarsi pacjenci, którzy zrobili badania w programie mieli ponad 100 lat.

reklama

Podkarpacie jest obecnie na 4. miejscu w Polsce pod względem liczby osób, które już wykonały badanie oraz na 5. miejscu pod względem liczby osób, które zainteresowały się tym badaniem na poważnie, czyli wypełniły ankietę pozwalającą wygenerować bezpłatnie e-skierowanie.

Kolejnym krokiem to  tylko wybranie placówki i wykonanie badania, co zajmuje  kilka minut. Nie zwlekaj.

-Gdyby wszystkie te osoby zapsane wykonały badanie  Podkarpacie byłoby na PIERWSZYM miejscu w Polsce. Jednak nie statystyki są najważniejsze, a nasze zdrowie – zachęca Rafał Śliż.

reklama

W powiecie mielckim od początku projektu z bezpłatnych badań skorzystało 4500 osób, w tym roku 2024 było to około 1000 osób. Wolne miejsca nadal czekają.


 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama