reklama

Prawie połowa nie chce się szczepić. Jesteśmy najbardziej sceptyczni w Europie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Prawie połowa nie chce się szczepić. Jesteśmy najbardziej sceptyczni w Europie - Zdjęcie główne

Prawie połowa Polaków nie chce się szczepić | foto Fot. Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPod koniec grudnia ubiegłego roku, w Polsce jak w wielu innych krajach świata ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Na pierwszy ogień poszedł personel medyczny i inni pracownicy służby zdrowia. Potem przyjdzie czas na inne grupy. Badania pokazują jednak, że Polacy nie chcą się szczepić, należą do najbardziej sceptycznych w Europie.
reklama

Z badań zrealizowanych dla prestiżowego czasopisma naukowego "Nature" wynika, że Polacy obok Rosjan są najmniej skłonni do szczepienia się. W przypadku Polski gotowość zaszczepienia się zadeklarowało jedynie 56 proc. respondentów. Dla porównania w Niemczech 68 proc., w Hiszpanii 74 proc., w Stanach Zjednoczonych 75 proc., a w Korei Południowej prawie 80 proc.
CZYTAJ TAKŻE» 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia

Z kolei sondaż pracowni badań opinii publicznej Kantar pokazał, że  47 proc. Polaków bardziej obawia się powikłań po szczepionce niż zachorowania na koronawirusa, a jedynie 26 proc. bardziej obawia się samej choroby.

reklama

Jak mówią lekarze tylko szczepienia mogą położyć kres koronawirusowi, który jest bardzo poważną choroba, a w Polsce przyczynił się już do śmierci prawie 30 tys. osób.  

Szczepienia musza być też masowe. Żeby odniosły skutek i dały  tak zwaną  odporność populacyjną powinna się zaszczepić ok. 70 procent społeczeństwa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama