Reklama

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia. Jednak nie dla wszystkich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia. Jednak nie dla wszystkich - Zdjęcie główne

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu od 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedziami rządu od 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Jednak nie dla wszystkich. Poniżej kogo będzie dotyczyć możliwość zarejestrowania się i jak to będzie wyglądać.

Możliwość rejestracji w pierwszym okresie po 15  stycznia będzie dotyczyć tylko osób z tzw. grupy I, do której zaliczają się

  • osoby powyżej 60. roku życia,
  • pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, nauczyciele,
  • służby mundurowe, w tym żołnierze,
  • osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne
 

Co w takim razie z pozostałymi osobami?  One na razie nie będą mogły się zarejestrować, będą musiały poczekać.  Dla nich dostępny będzie  jedynie formularz, za pomocą którego będzie można zgłosić chęć szczepienia.

Taki formularz jak wyjaśnia  Ministerstwo Zdrowia to deklaracja mówiąca o tym, że dana osoba chce się  zaszczepić na COVID-19 w pierwszym możliwym terminie.

Jak będzie wyglądała rejestracja grupy I

Rejestracja dla grupy pierwszej  będzie ułatwiona, skierowania będą generowane automatycznie. Będą one wystawiane po zawodzie i numerze PESEL.

Osoba, która 15 stycznia zadzwoni na  specjalna infolinię o numerze 989 , będzie poproszona o podanie numeru PESEL i dzięki temu zidentyfikowane zostanie jej skierowanie. Seniorzy nie muszą zatem najpierw zgłaszać się do lekarzy POZ po skierowanie, a potem rejestrować się, by wybrać termin szczepienia.

W najbliższych dniach powinna być już też dostępna pełna informacja o wszystkich placówkach, które będą wykonywać szczepienia w Polsce (taka placówka ma być w każdej gminie).  Dzięki temu  można będzie  dowiedzieć się, gdzie najbliżej  naszego miejsca zamieszkania znajduje się punkt szczepień.

Wiedząc gdzie znajduje się najbliższy nam punkt szczepień trzeba będzie go  wskazać przy rejestracji po 15 stycznia albo zadzwonić do tego punktu, by umówić się na szczepienie. Używana w tej chwili szczepionka firmy Pfizer i BioNTech wymaga dwukrotnego szczepienia w odstępie 21 dni, a rejestrując będziemy umawiać się od razu na dwa terminy szczepień.

Potem każda osoba dostanie SMS-a z potwierdzeniem rejestracji, a dzień przed wyznaczoną drugą wizytą jeszcze jednego  SMS-a przypominającego.

Możliwości rejestracji będzie kilka -  poprzez infolinię telefoniczną, Internetowe Konto Pacjenta, w punkcie szczepień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy