Reklama

Pracodawcy chcą zatrudniać. W powiecie mieleckim rekord ofert pracy

Opublikowano:
Autor:

Pracodawcy chcą zatrudniać. W powiecie mieleckim rekord  ofert pracy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kryzys spowodowany przez koronawirusa uderzył w polską gospodarkę. Nie hamuje to jednak pracodawców, którzy nadal chcą zatrudniać. W lipcu do powiatowego urzędu pracy w Mielcu wpłynęło najwięcej w tym roku bo 621 ofert pracy.

Z badań polskiego oddziału The Adecco Group  wynika, że aż 42 proc. polskich firm jest otwartych na rekrutację. Ponad połowa szuka pracowników, by odbudować struktury po okresie cięć kadrowych, pozostali szukają fachowców do nowych projektów inwestycyjnych. Jednocześnie 54 proc. przedsiębiorców planuje utrzymać stan osobowy na dotychczasowym poziomie, a  tylko 4 proc. zamierza zwalniać.

Najczęściej oferty pojawiają się w sektorze IT i nowych technologii, w usługach, budownictwie i logistyce. Branże, które wzrost zatrudnienia tłumaczą chęcią rozwoju, to przemysł spożywczy oraz handel detaliczny i hurtowy. Eksperci wiążą to z szalonym wzrostem sprzedaży w działce e-commerce.

Zjawisko wzrostu zainteresowania pracodawców pracownikami potwierdzają również dane Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.  W kwietniu i maju kiedy kryzys koronawirusowy najmocniej się odcisnął było w tym urzędzie odpowiednio 178 i 136 ofert pracy, w czerwcu 335, a w lipcu 621, co jest tegorocznym rekordem.

To bardzo  dobry symptom, choć na rynku pracy  wciąż jest duża niepewność i trudno powiedzieć jak pracodawcy będą się zachowywać w kolejnych miesiącach. – stwierdził  Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE