Reklama

Powstrzymać piłę

Opublikowano:
Autor:

Powstrzymać piłę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzwonią Państwo do nas z oburzeniem, że drzew coraz mniej, mimo że okres lęgowy ptaków się rozpoczął. Co gorsze, piła poszła w ruch do tego stopnia, że w zastraszającym tempie eliminuje kolejne zdrowe gatunki. Cóż począć, gdy drzewa stoją na drodze do budowy np. boiska. Kto powstrzyma piłę?

Ze względu na liczne sygnały, które od Państwa otrzymaliśmy, postanowiliśmy jeszcze raz poruszyć niełatwy temat, jakim jest wycinka drzew w naszym mieście. Jak się okazuje, problem ten jest większy niż przypuszczaliśmy. Świadczą o tym liczne telefony oraz bardzo wymowny list, który otrzymaliśmy. W ubiegłą środę nasz redakcyjny telefon rozdzwonił się jednak na dobre. Po rozmowie z naszą czytelniczką Urszulą postanowiliśmy po raz kolejny zareagować.

Cmentarzysko
Pojechaliśmy więc na to - jak nasza rozmówczyni nazwała - "cmentarzysko", które ukazało się jej oczom, gdy przejeżdżała w pobliżu Hotelu Polskiego. Widok, który zastaliśmy, to kilka powalonych, masywnych drzew. - Gdy je zobaczyłam, to się rozpłakałam – mówi Urszula. Faktycznie potężne drzewa leżały ścięte jedno obok drugiego. - Dlaczego ktoś zabiera nam nasze powietrze? - pyta rozżalona. To już kolejne miejsce, które opustoszało, wcześniej pisaliśmy o wycince drzew na innych osiedlach naszego miasta. - Podobno powstać ma tu boisko, dobrze, ale dlaczego wycięto drzewa znajdujące się po drugiej stronie placu? Tam też będzie boisko? Czy te drzewa komuś przeszkadzały? - pyta z oburzeniem kolejna osoba. Jak się okazuje, za wycinkę drzew w naszym mieście w większości odpowiada urząd miasta, tym razem jednak z tą inicjatywą wyszedł MOSiR, który uzyskał właściwe pozwolenie od starostwa. -  Projekt MOSiR obejmuje wykonanie m.in. dwóch boisk piłkarskich, a także skate parku i placu zabaw. Oba nowe boiska powstaną na terenie obecnego, ale ich położenie w żaden sposób nie pokrywa się z istniejącym stanem (bramki będą zlokalizowane w innych miejscach). Dlatego korekty wymagał istniejący drzewostan – mówi Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Więcej w 13 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE