reklama
reklama

Pijany z obrażeniami głowy. 35-latek przewrócił się na hulajnodze elektrycznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva.com

Pijany z obrażeniami głowy. 35-latek przewrócił się na hulajnodze elektrycznej - Zdjęcie główne

Pamiętajmy, że odpowiedzialność na drodze dotyczy wszystkich uczestników ruchu, niezależnie od rodzaju pojazdu. | foto Canva.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMieleccy policjanci interweniowali wobec pijanego 35-latka, który przewrócił się na hulajnodze elektrycznej. Miał ponad 2 promile alkoholu. Dowiedz się więcej o przepisach i konsekwencjach.
reklama

Wczoraj wieczorem, około godziny 22:00, mieleccy policjanci interweniowali wobec 35-letniego mężczyzny, który pod wpływem alkoholu przewrócił się na hulajnodze elektrycznej na ul. Kazimierza Wielkiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i doznał obrażeń głowy. Z miejsca zdarzenia został przetransportowany do szpitala, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

reklama

Groźne konsekwencje jazdy po alkoholu na hulajnodze

Hulajnogi elektryczne są coraz popularniejszym środkiem transportu w miastach, ale należy pamiętać, że są one klasyfikowane jako pojazdy w świetle Prawa o ruchu drogowym. Oznacza to, że ich użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania przepisów drogowych, w tym zakazu jazdy pod wpływem alkoholu.

W przypadku 35-latka z Mielca nieodpowiedzialność mogła skończyć się tragicznie. Po przewróceniu się na hulajnodze doznał obrażeń głowy i krwawił. Policjanci odstąpili od nałożenia mandatu ze względu na jego stan upojenia alkoholowego, ale sprawa trafi do sądu, gdzie mężczyzna odpowie za swoje zachowanie.

reklama

Przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych

Policja przypomina, że hulajnogi elektryczne są pojazdami, a ich kierowcy to pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Zgodnie z przepisami:

  • Jazda hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest wykroczeniem.
  • Poruszać się hulajnogą może tylko jedna osoba.
  • Minimalny wiek użytkownika na drogach publicznych to 10 lat, z wyjątkiem stref zamieszkania, gdzie dzieci poniżej tego wieku mogą korzystać z hulajnóg pod opieką dorosłych.
  • Osoby w wieku 10-18 lat muszą posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.
  • Zabrania się jazdy hulajnogą po chodniku, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie ma drogi dla rowerów, a chodnik biegnie wzdłuż drogi o dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h.

Apel o rozwagę i trzeźwość

Policja apeluje do wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

reklama

-Pamiętajmy, że są to pojazdy, a ich użytkownicy to kierujący. Kierujący elektrycznymi hulajnogami to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, dlatego tym bardziej powinni dbać o swoje bezpieczeństwo. 

– podkom. Bernadetta Krawczyk z KPP w Mielcu.

 
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama