Na miejscu mieliśmy okazję zagrać w wiele gier planszowych, które dostarczyli nam organizatorzy. Wybór był ogromny i nikt nie miał problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Obecni byli starsi, jak i maluchy.
Animatorzy przy stolikach z „planszówkami” jasno tłumaczyli zasady gier, aby nikt nie miał problemu w rywalizacji.
„Celem jest integracja społeczna i aktywność przede wszystkim z naciskiem na to, aby odciągnąć dzieci od ekranów monitorów, telewizorów, czy telefonów komórkowych i zaproponować rodzicom pociech swego rodzaju alternatywę spędzania czasu.
Z dziećmi trzeba usiąść, wytłumaczyć wszystkie zasady i jeśli młodsi wezmą udział w takim spotkaniu, to później rodzicom łatwiej będzie przekonać maluchy do spędzenia czasu w ten sposób w domu z rodziną.
Gry mają walory edukacyjne, więc oprócz spędzenia czasu w miły sposób mogą uczyć najmłodszych. Jeśli ktoś nie posiada takich „planszówek” w domu, to dla takich osób uruchomiliśmy również specjalną wypożyczalnię. Można wypożyczyć bezpłatnie gry, które możemy zobaczyć na stołach na okres dwóch tygodni i próbować ich do woli.” – mówi organizatorka spotkania.
Jak zdążyliśmy się również dowiedzieć, wydarzenie w Grochowem nie było jedynym tego typu spotkaniem.
„Planowany jest cykl ośmiu spotkań. Te spotkania będą organizowane w gminach powiatu mieleckiego. Przede wszystkim zostały wskazane gminy: Tuszów Narodowy, Padew Narodowa i wiejska Mielec.
W tych miejscach staramy się zachęcić różnego rodzaju organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, domy kultury czy biblioteki do tego, aby wspólnie z nami takie spotkania mogły się u nich odbyć.”
Jeśli będziecie mieć okazję do tego, aby udać się na takie wydarzenie następnym razem, to gorąco zachęcamy. Organizatorzy wspominali również o tym, że po czterech takich spotkaniach planują zorganizować mecze na punkty w przygotowanych wcześniej grach planszowych. Zwycięzcy będą mogli zabrać ze sobą do domu cenne nagrody.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.