Reklama

Pierwsze spotkanie międzypokoleniowe z grami planszowymi w Grochowem za nami

Opublikowano: ndz, 24 kwi 2022 21:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Aktywności i Rozwoju „Impuls” oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Grochowianki” dostarczyły wielu przybyłym 24 kwietnia (niedziela) masę niezapomnianych wrażeń i emocji podczas pierwszego spotkania „Rodzinnego grania nie na ekranie.”

Na miejscu mieliśmy okazję zagrać w wiele gier planszowych, które dostarczyli nam organizatorzy. Wybór był ogromny i nikt nie miał problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Obecni byli starsi, jak i maluchy. 

Animatorzy przy stolikach z „planszówkami” jasno tłumaczyli zasady gier, aby nikt nie miał problemu w rywalizacji.

„Celem jest integracja społeczna i aktywność przede wszystkim z naciskiem na to, aby odciągnąć dzieci od ekranów monitorów, telewizorów, czy telefonów komórkowych i zaproponować rodzicom pociech swego rodzaju alternatywę spędzania czasu.

Z dziećmi trzeba usiąść, wytłumaczyć wszystkie zasady i jeśli młodsi wezmą udział w takim spotkaniu, to później rodzicom łatwiej będzie przekonać maluchy do spędzenia czasu w ten sposób w domu z rodziną.

Gry mają walory edukacyjne, więc oprócz spędzenia czasu w miły sposób mogą uczyć najmłodszych. Jeśli ktoś nie posiada takich „planszówek” w domu, to dla takich osób uruchomiliśmy również specjalną wypożyczalnię. Można wypożyczyć bezpłatnie gry, które możemy zobaczyć na stołach na okres dwóch tygodni i próbować ich do woli.” – mówi organizatorka spotkania.

Jak zdążyliśmy się również dowiedzieć, wydarzenie w Grochowem nie było jedynym tego typu spotkaniem.

„Planowany jest cykl ośmiu spotkań. Te spotkania będą organizowane w gminach powiatu mieleckiego. Przede wszystkim zostały wskazane gminy: Tuszów Narodowy, Padew Narodowa i wiejska Mielec.

W tych miejscach staramy się zachęcić różnego rodzaju organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, domy kultury czy biblioteki do tego, aby wspólnie z nami takie spotkania mogły się u nich odbyć.”

Jeśli będziecie mieć okazję do tego, aby udać się na takie wydarzenie następnym razem, to gorąco zachęcamy. Organizatorzy wspominali również o tym, że po czterech takich spotkaniach planują zorganizować mecze na punkty w przygotowanych wcześniej grach planszowych. Zwycięzcy będą mogli zabrać ze sobą do domu cenne nagrody.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy