Reklama

Reklama

Olimpiada pierwszej pomocy [FOTO]

Opublikowano: 29 listopada 2019 17:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sukcesem uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zakończyła się VIII Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadpodstawowych, która odbyła się 21 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.

Olimpiada podzielona została na dwie części teoretyczną i praktyczną w której uczestniczyło 12 trzyosobowych drużyn.

W części pierwszej uczniowie mieli do rozwiązania test teoretyczny jednokrotnego wyboru składający się z 40 pytań. W części drugiej do rozegrania były trzy konkurencje: osoba nieprzytomna u której doszło do zatrzymania czynności życiowych, wypadek oraz osoba nieprzytomna z zachowanym oddechem.

Podobnie jak w ubiegłym roku najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu: Grzegorz Ulrych, Rafał Janeczek i Gabriel Rzepka zdobywając drużynowo I miejsce.

Indywidualnie za najlepiej wykonaną resuscytację krążeniowo-oddechową nagrodzony został Grzegorz Ulrych, a najlepszym zawodnikiem olimpiady okazał się Rafał Janeczek, który zdobył maksymalną liczbę punktów.

Miejsce drugie przypadło dla drużyny z Zespołu Szkół Technicznych: Faustyna Tomecka, Patrycja Stepczyk, Dominika Szklarz - nauczyciel prowadzący Andrzej Wyzga.

Miejsce trzecie zajęła kolejna drużyna z ZSB: Ewelina Gera, Paulina Jasion, Łukasz Stala.

Organizatorem olimpiady był Automobilklub Mielecki wraz z Sekcją Ratowników Drogowych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Mielcu. Uczniów do olimpiady przygotowywał nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Lucjan Gołębiowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.