Reklama

Odeszli w tym roku do wieczności... Wspominamy

Opublikowano:
Autor:

Odeszli w tym roku do wieczności... Wspominamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć nie wybierzemy się dziś na cmentarze, to i tak wspominamy tych, którzy odeszli już do wieczności. Rodzinę, sąsiadów, znajomych, współpracowników... Przypominamy sobie też o tych, których może nigdy nie spotkaliśmy, ale pochodzą lub przyczynili się do rozwoju Mielca i powiatu.

 • KS. ANTONI TWOREK

Emerytowany proboszcz parafii Chełm, pochodzący z Padwi Narodowej.

 

 • MAREK GARLEWICZ

Były piłkarz Stali Mielec, wieloletni pracownik WSK Mielec, przez kilka lat prezes firmy „Melex”, brydżysta.

 

 • HALINA KALITA

19 października zmarła lek. Halina Kalita. Przez wiele lat związana z mieleckim szpitalem i stacją krwiodawstwa.

 

 • JAN ROGÓŻ

Emerytowany nauczyciel, były wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Wyróżniony m.in.: Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP i Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Rozwoju Przemysłu Maszynowego” oraz tytułem profesora oświaty.

 

 • KS. TADEUSZ DYŁO

Emerytowany proboszcz parafii św. Klemensa w Czerminie, który kierował parafią przez 28 lat. Przeprowadził generalny remont i restaurację zabytkowego kościoła parafialnego i kaplicy cmentarnej oraz wybudował nową plebanię w Czerminie, a także doprowadził do wybudowania kaplicy w Kawęczynie.

 

 • KS. MARIAN PRZYBYŁO

Przez kilka lat posługiwał w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

 

 • KS. ADAM PTAK

Wieloletni proboszcza parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach, który pełnił do 8 sierpnia 2015 roku. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Mielcu – Rzochowie, w charakterze rezydenta

 

 • KS. ANDRZEJ ŚLUSARZ

Wieloletni proboszcz parafii Dulcza Wielka. Pełnił ponadto funkcje notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w dekanacie Radomyśl, wicedziekana dekanatu Radomyśl oraz członka Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

 

 • KS. ADAM NOWAK

Emerytowany wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Pochodził z Rzeędzianowic.

 

 • KS. STANISŁAW AUGUSTYN

Rezydent i emerytowany proboszcz parafii Siedliska Tuchowskie. Jako wikariusz posługiwał w Zdziarcu (gm. Radomyśl Wielki).

 

 • JÓZEF ZIOMEK

Wieloletni sołtys wsi Biały Bór, Józef Ziomek. Był cenionym społecznikiem i działaczem samorządowym.

 

 • KS. WŁADYSŁAW BUREK

Wieloletni katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu i wychowawca pokoleń mielczan.

 

 • TADEUSZ ŁAKOMY

Pedagog, społecznik i miłośnik ziemi mieleckiej. Wyróżniony m.in. Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia Polski Ludowej, Odznaką 1000-lecia, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Brązową Odznaką „W Służbie Narodu”, Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Odznaką „Opiekun Miejsca Pamięci Narodowej”, Honorową Odznaką Rzemiosła, Odznaką Honorową „Za Zasługi dla ZMW”, Złotą Odznaką im. Janka Krasickiego, Złotą Odznaką Jubileuszową TMZM i Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

 • JAN SĘDŁAK

Wieloletni działacz samorządowy. Był radnym gminy Przecław w latach 1994-98 oraz sołtysem sołectwa Podole.

 

 • FELIKS DROŻDŻOWSKI

Szpadzista, instruktor szermierki w GKS „Gryf”” Mielec oraz wieloletni zawodnik i trener sekcji szermierczej GKS Katowice, reprezentant Polski w szpadzie w kategorii seniorów m.in. uczestnik mistrzostw świata w Grenoble w 1974 roku. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w barwach GKS Katowice.

 

 • PIOTR JEGOR

Piłkarz Stali Mielec. Łącznie w biało-niebieskich barwach zaliczył 8 meczów ligowych. W tych występach zdołał strzelić jednego gola. 

 

 • JAN ZIOBROŃ

Z wykształcenia geograf, z zawodu nauczyciel i urzędnik, z zamiłowania historyk regionalista, społecznik i dziennikarz. Przez ponad 10 lat wydawał lokalny miesięcznik „Ziemia Radomyska” (w 1990-2001 r., 131 numerów). Napisał i wydał 9 książek o Radomyślu Wielkim i gminie oraz sławnych postaciach i organizacjach ziemi radomyskiej.

 

 • KS. FRANCISZEK TOMCZYK

Emerytowany proboszcz parafii Zalasowa, pochodzący z Jam Wielkich (gm. Wadowice Górne).

 

 • ANDRZEJ DROZDOWSKI

Był on znany wielu mielczanom jako właściciel Klubu Alternatywa oraz Restauracji Vis a Vis. Wcześniej uczył historii w szkołach podstawowych w: Jamach, Wadowicach Górnych i Izbiskach. Pracował też w  radio HIT–FM. 

 

 •   STANISŁAW KUŚNIERZ

Wieloletni dyrektor mieleckiego MKS-u. Nieprzerwanie kierował firmą przez 41 lat! Wyróżniony został m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia Polski Ludowej, Odznaką „Zasłużony Pracownik Gospodarki Komunalnej” i Odznaką „Zasłużony Działacz LOK”. W 2001 r. z okazji 40-lecia MKS w Mielcu otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

 

 • KAZIMIERZ TOTOŃ

Od 1999 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Stefana Żeromskiego w Mielcu. Był inicjatorem i współorganizatorem wielu przedsięwzięć osiedlowych. W wyborach samorządowych w 2014 r. powierzono mu mandat radnego Rady Miejskiej w Mielcu. Wyróżniony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonego Działkowca, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” i Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Oświaty”.

 

 • JULIAN TOKARSKI

Był wieloletnim zasłużonym pracownikiem służb technicznych WSP PZL Mielec; prezesem Zakładu Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM, zasłużonym działaczem FKS Stali Mielec, darczyńcą wielu organizacji pozarządowych działających na rzecz ziemi mieleckiej.

 

 • KS. JÓZEF MAJKA

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej, były wikary w Borowej.

 

 •  KS. WOJCIECH CHOCHÓŁ

Wieloletni proboszcz parafii w Trześni. Zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE