Reklama

Od roku pomnik poza Mielcem

Opublikowano:
Autor:

Od roku pomnik poza Mielcem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Równo rok temu wszystkie ogólnopolskie media rozpisywały się o „aferze pomnikowej” w Mielcu. Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej starosta mielecki przekazał do śląskiego muzeum prowadzonego przez Fundację Minionej Epoki. Cała sprawa stała się na tyle kontrowersyjna, że interweniowały nawet władze Rosji.

Przypomnijmy. W czerwcu 2015 roku Rada Powiatu Mieleckiego specjalną uchwałą zdecydowała o przeniesieniu pomnika sprzed budynku starostwa przy ul. Sękowskiego do muzeum w Rudzie Śląskiej. Nikt do końca nie wiedział, w jaki sposób miałyby wyglądać takie przenosiny. Kilka miesięcy później, 28 listopada, pomnik zdemontowały i przewiozły osoby prywatne na prośbę Zbigniewa Tymuły. - Staram się być konsekwentny w swoich działaniach. Większość społeczeństwa oczekiwała tego od nas. Niektórzy przez kilkanaście lat domagali się, by pomnik przenieść w inne godne miejsce - komentuje starosta.

Pomnik, który przedstawiał żołnierza trzymającego w jednej ręce dziecko, a w drugiej miecz, został przewieziony do Muzeum PRL, gdzie przechowywane są różne przedmioty z okresu od 22 lipca 1944 roku do 29 grudnia 1989 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE