Reklama

Nowa hala do gry w piłkę powstanie przy szkole podstawowej nr 9 w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Nowa hala do gry w piłkę powstanie przy szkole podstawowej nr 9 w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Mielec inwestuje w infrastrukturę sportową i socjalną w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, gdzie powstają klasy o specjalności piłka nożna.

Do końca grudnia bieżącego roku planowany jest zakup i montaż nowej hali pneumatycznej nad boiskiem mieleckiego Orlika przy ulicy Drzewieckiego. Przebudowana ma być także część budynku SP 9 dla potrzeb funkcjonowania nowej szkolnej kuchni. 


Jest to kolejny etap realizacji podpisanej w maju br. umowy pomiędzy miastem Mielec,  a klubem piłkarskim FKS Stal Mielec w sprawie współpracy szkoleniowej pomiędzy Szkołą Podstawową nr 9, a Akademią Piłkarską FKS Stal Mielec. Porozumienie pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca umożliwia powstanie bezpłatnych oddziałów sportowych dla dzieci i młodzieży, która chce się uczyć w publicznej szkole i jednocześnie pragnie trenować piłkę nożną pod szkoleniową opieką trenerów Akademii Piłkarskiej Stali Mielec. 
W ostatnim czasie piłkarskie pasje młodzi ludzie w naszym mieście mogli realizować tylko w płatnych szkołach niepublicznych. Bezpłatne oddziały sportowe, nie tylko o specjalizacji piłki nożnej, ale także piłki ręcznej, lekkiej atletyki czy pływania, które funkcjonują w publicznych placówkach oświatowych w Mielcu stwarzają równe szanse dla wszystkich dzieci, które chcą godzić naukę ze sportem.  Mielecki magistrat natychmiast po decyzji o utworzeniu klas piłkarskich w SP 9 rozpoczął starania, aby jedynego w naszym mieście piłkarskiego Orlika, którego nawierzchnia po kilku latach intensywnego użytkowania została wymieniona na nową, wyposażyć także  w nową pneumatyczną i ogrzewaną halę. Do tej pory takie zadaszenie na Orliku pozwalające prowadzić zajęcia treningowe w okresie zimowym na sztucznej trawie posiadała Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Teraz podobną halę wyposażoną w urządzenia grzewczo-nadmuchowe zakupi i zainstaluje miasto. Wniosek do wojewody o dofinansowanie tej szacowanej na około 760 tys. zł. inwestycji już został złożony. Zadaszenie boiska o wymiarach 62 x 30 metrów i ogrzewanie obiektu będzie dotyczyło tylko okresu jesienno-zimowego. Tak jak do tej pory cały teren przyszkolnych boisk kompleksu Orlika będzie wieczorami dostępny także dla mieszkańców w celach rekreacyjnych. 


Równolegle z tym wnioskiem Urząd Miejski w Mielcu złożył wniosek o dofinansowanie budowy nowej kuchni dla Szkoły Podstawowej nr 9. Niedawno na potrzeby reformy oświatowej dotychczasowe duże pomieszczenie będące szkolną kuchnią od ponad 20 lat, zostało przebudowane na dwa odrębne pomieszczenia. Jedno z nich zostało zaadaptowane na potrzeby powstałego w tym budynku miejskiego żłobka. Ta przebudowa zerwała funkcjonalność użytkową starej kuchni, którą przywrócić ma zaplanowana inwestycja. Dzięki niej szkoła będzie miała możliwość komfortowego i bezpiecznego przygotowywania posiłków dla swoich uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE