Reklama

Nieprzeciętna z Dąbrówki

Opublikowano:
Autor:

Nieprzeciętna z Dąbrówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Małgorzata Izba ma 28 lat i dwoje dzieci: 2,5-letniego Aleksandra i 10-miesięczną Milenę. Mieszka w Dąbrówce Osuchowskiej. Z wykształcenia jest inżynierem ogrodnictwa, pracuje jako instruktor jakości w firmie motoryzacyjnej, ale jej wielka pasja to malarstwo.

- Zdolności artystyczne przejawiałam, odkąd tylko pamiętam, począwszy od szkoły podstawowej, gdzie w każdym zeszycie na ostatniej stronie miałam swój „szkicownik” - mówi Małgorzata Izba. - W szkole podstawowej czy gimnazjum czynnie brałam udział w konkursach plastycznych, lecz nie byłam wtedy szczególnie wyróżniana i doceniana – dodaje.

Jak powstają obrazy?
Prawdziwą przygodę z malarstwem i sztuką rozpoczęła dopiero jako dorosła osoba, po ukończeniu szkoły i podjęciu pracy. - W tym czasie znajoma nauczyła mnie podstaw techniki decoupage. Wykonałam wtedy pierwszy obrazek tą techniką, był przeznaczony dla mojego siostrzeńca – opowiada artystka. - Od tamtej pory zaczęłam tworzyć różnego rodzaju obrazy, bazując na technice decoupage. Przeobrażałam zdjęcia w ozdobne obrazy i w ten sposób powstawały okolicznościowe prezenty na chrzest, pierwszą komunię św., ślub czy rocznice ślubu.

Pierwszy obraz na płótnie powstał w 2008 roku. Po remoncie mieszkania Małgorzata potrzebowała na ścianę „czegoś dużego i oryginalnego”. Namalowała więc farbami akrylowymi na płótnie bawełnianym duży tryptyk, którego motywem były czerwone magnolie na zielonym tle.

- Od tamtej pory pasja malarstwa pochłonęła mnie bez reszty. Zaczęłam wykonywać obrazy na zamówienie, malowane pod indywidualne potrzeby – mówi Małgorzata. - Wykonuję obrazy nowoczesne, pojedyncze lub składające się z kilku części – dodaje.

Głównym motywem jej obrazów są kwiaty, ale również pejzaże afrykańskie, anioły czy abstrakcja. Maluje na podobraziach bawełnianych lub lnianych, przede wszystkim farbami akrylowymi. Do tworzenia obrazów abstrakcyjnych lub strukturalnych wykorzystuje pasy strukturalne, kleje czy materiały naturalne, takie jak kamienie czy muszle. W jej dorobku artystycznym nie brakuje również obrazów dla dzieci. - Wykonuję wielkoformatowe obrazy przedstawiające Anioła Stróża strzegącego dzieci lub kolorowe postacie z bajek. Te obrazy maluję pastelami – przekazuje nam nasza rozmówczyni.

Więcej w 5 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE