Reklama

Niebezpieczny Mielec

Opublikowano:
Autor:

Niebezpieczny Mielec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie zbrodnie popełnione w ciągu kilku dni wstrząsnęły naszym miastem. Najpierw w biały dzień na chodniku oprawca zadźgał nożem 35-letnią kobietę, a kilka dni później pijany bandyta pobił na śmierć 62-letniego mężczyznę. Mielczanie nie czują się bezpieczni.

Gdy w piątek, 11 sierpnia, zamordowana została idąca chodnikiem młoda kobieta, mieszkańców naszego miasta ogarnął blady strach. - Jak to możliwe, że  w centrum miasta doszło do takiej tragedii? - pytają mieszkańcy Mielca, którzy po prostu się boją. Trudno się dziwić, że mieszkańcy miasta czują strach, skoro  takie sytuacje dotychczas oglądali  głównie w filmach.

Nożem w serce
Jak wynika z przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej sekcji zwłok zamordowanej  35 - latki, kobieta została ugodzona ostrym narzędziem kilka razy w klatkę piersiową. - Jeden z ciosów w okolicę serca okazał się śmiertelny - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, prokurator Andrzej Dubiel. Rany pozostawione na ciele ofiary świadczą o tym, że zabójca posługiwał się masywnym nożem o około 16-centymetrowym ostrzu. Zatrzymany mąż ofiary, który sam zgłosił się na policję w Stalowej Woli, i przy którym znaleziono prawdopodobne narzędzie zbrodni, nie przyznaje się do zabicia swojej żony, odmawia też składania wszelkich wyjaśnień w tej sprawie.

Morderstwo kloszarda
Niedługo później, bo w poniedziałek, w jednym z domów przy ulicy Wrzosowej w Mielcu wydarzyła się kolejna tragedia.

Pijany 22-latek wtargnął do domu, w którym mieszkał 62-letni mężczyzna. Bandyta krzyczał i demolował mieszkanie. Potem zaatakował, kopiąc i bijąc ofiarę po całym ciele. Mieszkający z 62-latkiem mężczyzna pobiegł do sąsiadów po pomoc. Ci zadzwonili na policję. Świadkiem pobicia, jak się okazało, była też matka oprawcy. Gdy policja przybyła na miejsce, 22-latek zdążył już uciec, zostawiając ciężko pobitego gospodarza.

Pobity, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł zaraz po przewiezieniu go przez pogotowie do szpitala. W tym czasie policjanci zatrzymali podejrzewanego o pobicie mężczyznę. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Druga tragedia w tym domu
Jak się dowiedzieliśmy, to już druga tragedia, do której doszło w domu przy ulicy Wrzosowej. - W ubiegłą zimę zamarzła tam kobieta, a teraz ta tragedia – wspomina sąsiad pobitego na śmieć  mężczyzny. W zimie w domu było jak w chłodni, bo sąsiad nie miał prądu ani ogrzewania, bo nie płacił rachunków.

Po rozwodzie, bez pieniędzy
-To był inteligentny, kulturalny człowiek, miał jednak też wady, był zbyt nachalny - mówi o śmiertelnej ofierze pobicia jego sąsiad.

- Ciągle przychodził do mnie i prosił o papierosy. Mówiłem mu, że tak wiecznie nie będzie – dodaje.  - On jednak wracał jak bumerang. Nie miał pieniędzy, bo nigdzie nie pracował. Wcześniej mieszkał z żoną i dwójką synów. Jednak kobieta rozwiodła się z nim i wyjechała, a on został sam w dużym pustym domu. Po rozwodzie zaczął się staczać, lubił się napić.  Od kiedy pamiętam, różne osoby się tam kręciły, przychodziły do jego domu i pomieszkiwały, były to też kobiety - opowiada mężczyzna.

Ostatnio w tym domu było spokojnie, ale wcześniej często interweniowała policja, która była wzywana z powodu odbywających się tam libacji alkoholowych.

- W ten wieczór zobaczyłem w nocy światła dobiegające z jego domu. Zaraz zorientowałem się, że na miejsce przyjechała straż i policja, był też prokurator - mówi sąsiad. Strażacy mieli za zadanie oświetlić budynek pozbawiony prądu.

Grozi mu dożywocie
Dzień po zatrzymaniu podejrzanego 22-latka prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb w stosunku do członków rodziny. Na wniosek policjantów, poparty przez mielecką prokuraturę, sąd aresztował 22-latka na trzy miesiące.

Podejrzany nie przyznaje się do winy, zasłaniając się niepamięcią. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE