Reklama

Nasi najzdolniejsi 23/2017

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi 23/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W cyklu "Nasi najzdolniejsi" prezentujemy najlepszych, wyróżniających się, nieprzeciętnych uczniów szkół wszystkich szczebli z powiatu mieleckiego. Z pewnością warto ich poznać. Jednocześnie zapraszamy wszystkie szkoły, aby zgłaszały się do nas i pochwaliły się swoimi Wybitnymi!

Tym razem "Nasi najzdolniejsi" są uczniami Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu. Mają różne talenty, biorą udział w licznych konkursach i mimo młodego wieku mogą się już pochwalić swoimi osiągnięciami.

Bartosz Żala
Jest uczniem klasy I gimnazjum. Mieszka w Partyni. W tym roku brał udział w konkursie języka niemieckiego, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 we współpracy z mieleckim kołem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs, adresowany do uczniów klas gimnazjalnych, odbywał się pod hasłem: "Szwajcaria – mały, wielki kraj". Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną pod takim właśnie tytułem. Konkurs miał zasięg powiatowy.  Bartek otrzymał  wyróżnienie, a dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone na powiatowym Dniu Języka Niemieckiego, 11 kwietnia, w Zespole Szkół Budowlanych.

Bartek jest także laureatem XV Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta ziemia od innych droższa" oraz szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, którego adresatami byli uczniowie klasy pierwszej. Tematyka konkursu dotyczyła wiedzy z historii, geografii, kultury oraz współczesnych faktów związanych z tymi krajami.

Bartek lubi języki obce. Jego mama uczy angielskiego i - jak twierdzi - polubił angielski już w szkole podstawowej – ale także interesuje go motoryzacja oraz sport. Chętnie ogląda mecze piłki nożnej z udziałem reprezentacji Polski, sam natomiast już od czterech lat ćwiczy karate. Ma żółty pas i niedawno zajął 3 miejsce na zawodach.

Aleksandra Augustyn
Jest uczennicą klasy pierwszej gimnazjum i mieszka w Rzemieniu. Bierze udział w licznych konkursach z różnych dziedzin wiedzy. W V klasie szkoły podstawowej została laureatką konkursu historycznego, a w VI klasie – laureatką wojewódzkiego konkursu "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje".  Występując drużynowo, zajęła I miejsce w konkursie "Kreatywna ekologia", organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Największym wyróżnieniem był certyfikat "Młody nieprzeciętny", który otrzymała od prezydenta Mielca jako najlepsza uczennica szkoły podstawowej. W tym wypadku oceniane były nie tylko wyniki w nauce, ale także udział w konkursach i zaangażowanie.

Aleksandra ma w planach kolejne konkursy. Przygotowuje się między innymi do wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego.

- Bardzo lubię uczyć się języków obcych: angielskiego, niemieckiego, trochę sama się uczyłam hiszpańskiego – mówi. – Chciałabym po gimnazjum iść do liceum i na studia w kierunku języka angielskiego – dodaje.

Nauka, jak twierdzi, przychodzi jej łatwo. Kluczem do sukcesu jest w jej przypadku koncentracja na lekcjach i systematyczność.

W wolnym czasie lubi czytać książki, bawić się ze zwierzętami i pielęgnować kwiaty. Kocha też podróże i marzy, aby kiedyś zwiedzić cały świat.

Aleksandra Dubiel
Jest uczennicą klasy I gimnazjum, mieszka w Partyni. W szkole podstawowej brała udział w wojewódzkim konkursie plastycznym, w którym zajęła drugie miejsce. Wiele razy uczestniczyła też w konkursach wokalnych, na których zdobywała wyróżnienia. Zdobyła również wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Barwy mojej Ojczyzny".

Lubi także rysować i wiele razy brała udział w konkursach plastycznych. Została laureatką konkursu na plakat promujący czytelnictwo,  natomiast w konkursie na plakat promujący nową serię przygód "Pana Samochodzika" zajęła pierwsze miejsce . Rysuje przede wszystkim ołówkiem, kredkami, pastelami – najchętniej wymyślone, fantastyczne postacie.

Aleksandra interesuje się także chemią i ma zamiar z tą dziedziną związać swoją przyszłość. Lubi też podróżować i zwiedzać. Zwiedziła już z rodziną całe Podkarpacie, bardzo chętnie  jeździ w góry, ale jej wielkim marzeniem jest podróż do Tajlandii.

Jej pasją jest także czytanie. – Czytam bardzo dużo książek - mówi. – Dzięki temu nie mam problemów z nauką, bo czytanie rozwija wyobraźnię i pamięć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE