Reklama

Nasi już w stolicy Panamy! Już niedługo centralne uroczystości ŚDM z udziałem papieża Franciszka

Opublikowano:
Autor:

Nasi już w stolicy Panamy! Już niedługo centralne uroczystości ŚDM z udziałem papieża Franciszka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi z całego świata czekają na przyjazd papieża Franciszka, który już w tym tygodniu przyleci do Panama City i będzie przewodniczył Światowym Dniom Młodzieży.

W niedzielę, 20 stycznia, zakończyły się dni w diecezjach panamskich, które poprzedzały Światowe Dni Młodzieży. Mielczanie przez ten czas przebywali w miejscowości Ola. W ostatnią niedzielę także mieli swoje oficjalne pożegnanie z rodzinami panamczyków, którzy gościli młodych z Mielca.

- Odbyła się uroczysta msza święta, po niej do stolicy wyjechali Gwatemalczycy. Mamy nadzieję się z nimi spotkać podczas wydarzeń centralnych. My zaś udaliśmy się do kaplicy San Sebastian, do wioski pod Ola. Razem z tamtejszą wspólnotą przeżywaliśmy odpust. Wieczorem z kolei był czas na podziękowania naszym gospodarzom. Panamczycy są gościnnymi i sentymentalnymi ludźmi. Bardzo się do nas przywiązali, podobnie jak my do nich. Teraz wyjeżdżamy do Panama City - przekazuje Wiktor Strzelczyk z Mielca, który jest obecnie w Panamie. W tym tygodniu przed mielecką grupą wyjazd do stolicy Panamy i udział w wydarzeniach centralnych z udziałem papieża Franciszka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE