Reklama

Nareszcie! Po 6 latach

Opublikowano:
Autor:

Nareszcie! Po 6 latach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To wręcz historyczna chwila dla wsi, a przynajmniej tak traktują budowę sali sportowej przy szkole podstawowej mieszkańcy Rzędzianowic. - Idealnie wstrzeliliśmy się w reformę oświaty, bo zyskamy nowe pomieszczenia dla uczniów - mówi dyrektor placówki, Izabela Kobylarz.

- W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę sali sportowej z pomieszczeniem na przedszkole, w tym kontynuujemy prace. Podczas spotkań z mieszkańcami z danych miejscowości starałem się dociekać, co jest im najbardziej potrzebne, a o tę salę mieszkańcy zabiegali od lat - mówi wójt Józef Piątek.

Cierpliwie czekali

W 2010 roku, kiedy wójtem gminy był jeszcze Władysław Ochalik, z funduszu sołeckiego wydane zostały pieniądze na projekt budowy. Problem tkwił tylko w tym, że pieniędzy na samą budowę wójt znaleźć nie potrafił. To samo było w następnej kadencji. Projekt, którego ważność mija po pięciu latach, zdążył się zdezaktualizować. A sali jak nie było, tak nie było...

Wreszcie 7 lipca ubiegłego roku na terenie, gdzie stanąć miały fundamenty sali, symbolicznie wbita została łopata. Budowa ruszyła. - Efekty prac budowlanych przy nowej sali gimnastycznej można już podziwiać. Mury powoli rosną, a dzieci czekają na pierwsze lekcje - mówi nam dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzędzianowicach, Izabela Kobylarz. - Sprawa nie była łatwa, bo trzeba było dokładnie wszystko przygotować i opracować. Teren przy szkole był wprawdzie gotowy od lat, konieczne jest jednak połączenie sali z dotychczasowym budynkiem. Dla mieszkańców i dzieci uczących się w tej placówce ważne jest jednak to, że już widać rosnące mury nowoczesnego obiektu - dodaje dyrektorka.

Więcej w 11 wydaniu Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE