Reklama

Mieleccy policjanci obserwują sklepy i autobusy. Sprawdzają, czy nosimy maseczki

Opublikowano:
Autor:

Mieleccy policjanci obserwują sklepy i autobusy. Sprawdzają, czy nosimy maseczki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Patrole policji wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają czy mielczanie noszą maseczki w sklepach oraz podczas jazdy komunikacją miejską. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grożą wysokie kary.

- W trakcie codziennej służby policjanci zwracają uwagę, czy osoby przebywające w placówkach handlowych i usługowych stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto mundurowi przypominają właścicielom i administratorom sklepów, że zarówno oni, jak i pracownicy placówek handlowych powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów, a w razie konieczności mogą powiadomić funkcjonariuszy - informuje rzecznik mieleckiej policji Urszula Chmura.

 

Dla osoby bez maseczki takie spotkanie może skończyć się pouczeniem, mandatem lub skierowaniem notatki do sanepidu. Wtedy w grę wchodzi wysoka kara administracyjna.

 

Aby uniknąć zarażenia koronawirusem powinniśmy przestrzegać zaleceń przekazywanych nam przez Ministerstwo Zdrowia. Zachować dystans, nie podawać ręki na powitanie zachowując 1,5 m odległości od innych osób. Powinniśmy także unikać dużych skupisk ludzi oraz bliskiego kontaktu z chorymi, kaszlącymi, kichającymi i gorączkującymi osobami. Najważniejsze jednak jest zasłanianie ust i nosa podczas codziennego funkcjonowania.

 

CZYTAJ TAKŻE: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE