Reklama

Mielec w europejskim projekcie. Powstanie ścieżka edukacyjna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mielec w europejskim projekcie. Powstanie ścieżka edukacyjna - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielec weźmie udział w europejskim projekcie Erasmus+. Dzięki niemu powstać ma ścieżka edukacyjna i przyrodnicza.

Projekt ten jest realizowany wspólnie z miastami z całej Europy miedzy innymi z: Portugali, Węgier, Macedonii, oraz z 2 organizacjami non-profit. Przewodniczącym miastem tego projektu jest miasto Vila Nova de Poiares z Portugali.

Celem projektu Sport Nature 3.0 jest promocja i zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa na świeżym powietrzu połączone z jednoczesną nauką i poznawaniem dziedzictwa, zabytków  kulturowych poszczególnych miast i regionów.

Poprzez wymianę doświadczeń ma zostać opracowany plan w jaki sposób zwiększyć odsetek ludzi którzy zrezygnują z siedzącego trybu życia na rzecz aktywnego poznawania kultury danego miasta czy regionu.

Każde z miast uczestniczących w projekcie Sport Nature 3.0 opracuje trasę pieszo-rowerową  (ścieżka edukacyjna i przyrodnicza z tablicami informacyjnymi )  w swoim mieście.

Jednym z założeń projektu jest stworzenie aplikacji dzięki której opracowane trasy dostępne będą na komputerach czy smartphonach. Dzięki kodom QR umieszczonym na tablicach informacyjnych będzie możliwa dynamiczna interakcja społeczeństwa. ( np.: rozwiązywanie quizów i zagadek związanych z danym miejsce.

Poprzez cykliczne spotkania przedstawicieli miast partnerskich projekt będzie omawiany, ulepszany i realizowany. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Mielcu w dniach od   8-11 lipca 2021r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy