Reklama

Międzynarodowa Gala Boksu Olimpijskiego w Mielcu [FOTO+VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu miała miejsce Międzynarodowa Gala Boksu Olimpijskiego - pierwszy raz od dziewięciu lat. Wydarzenie sportowe było na tyle duże i świetnie zorganizowane, że inne miasta mogą nam go pozazdrościć. Stoczonych zostało prawie 30 pojedynków, z czego w ośmiu z nich zawalczyli zawodnicy MUKS Iryda Mielec. Całemu wydarzeniu patronowało KORSO.

Międzynarodowa Gala Boksu Olimpijskiego była prawdziwym wyzwaniem dla trenerów Jarosława Niecia i Pawła RżanegoMUKS Irydy Mielec. W końcu na wydarzenie zgromadzić się miało kilkanaście klubów bokserskich z całej południowo-wschodniej Polski, a także drużyny z Ukrainy, Słowacji i Węgier. Łącznie prezes Jarosław Nieć otrzymał około 100 zgłoszeń zawodników. "Przeraziło mnie to na początku." - podkreśla prezes Irydy. W końcu gala w zamyśle miała mieć charakter bardziej kameralny, mniejszy, początkowo liczono na kilkanaście, maksymalnie 20 starć. Turniej bokserki miał za zadanie uczcić 10-lecie mieleckiego klubu.

Galę bokserską otwarło uroczyste uhonorowanie Mariana Basiaka - trenera m.in. Łukasza Różańskiego, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojej pracy. Otrzymał on z rąk Irydy pas mistrzowski wzorowany na tym, który posiada Różański, wykonał go mielczanin - Bartosz Madejczyk. Była to dość spontaniczna decyzja, ale trzeba przyznać, że  pas robił ogromne wrażenie. Swój jubileusz obchodził także Jarosław Nieć, który od swoich zawodników otrzymał z tej okazji skórzane rękawice bokserskie i swoją karykaturę.

W trakcie organizacji turnieju okazało się, że przyjedzie nieco mniejsza liczba pięściarzy, również nie udało się doprowadzić do planowanych 10 pojedynków mieleckich zawodników. Ostatecznie Irydę Mielec reprezentowało ośmiu z nich, gdyż Krystian Kopeć, brązowy medalista z Pucharu Polski, doznał kontuzji ręki, a także nie wstawił się jeden z potencjalnych rywali. Koniec końców odbyło się około 30 walk, zatem rękawice skrzyżowało 60 pięściarzy. Na turniej nie wstawiła się także drużyna ze Słowacji, byli za to obecni Ukraińcy i Węgrzy, tak jak zapowiadali.

Irydę Mielec reprezentowali zawodnicy - Damian Strąk (adept, najmłodszy, 8-letni pięściarz), Oliwia Wiciejowska (młodzik), Filip Dusza (kadet), Kryspin Marzec (kadet), Adrian Nawrot (junior), Rafał Kopeć (kadet), Alan Stanos (kadet) oraz Paweł Róg (senior). Swoje pojedynki wygrali Paweł, Oliwia oraz Filip. Ze swoim przeciwnikiem zremisował Damian Strąk, ale został nagrodzony pucharem dla najlepszego adepta turnieju. Pozostali pięściarze mieleckiego klubu przegrali, choć większość z nich przez niejednogłośną decyzję. Zdecydowanie najlepiej z zawodników Irydy zaprezentował się Paweł Róg, który zdominował swojego rywala i został nagrodzony pucharem dla najlepszego seniora turnieju.

Gala przyciągnęła także prawdziwych wirtuozów pięściarskich zmagań, m.in. Tobiasza Zarzecznego ze Stal Stalowa Wola - aktualnego mistrza Polski juniorów, reprezentanta naszego kraju na Mistrzostwach Europy - Gabriela Blezienia, reprezentantkę na Mistrzostwach Świata - Natalię Rok oraz byłego mistrza Podkarpacia - Michała Akoto Ampawa. Zaproszeni zostali również goście specjalni - Łukasz Różański (mistrz Polski w boksie zawodowym w wadze ciężkiej), Szymon Bajor (zawodnik KSW, były mistrz wagi ciężkiej w PLMMA), a także Krystian Blezień (zawodnik FEN, dawniej Babilon MMA). Ostatecznie Łukasz Różański nie mógł przybyć, pozostała dwójka natomiast pojawiła się zgodnie z zapowiedzią.

W pewnym momencie prawie wszystkie krzesła oraz stoliki na hali sportowej ZST zostały wypełnione przez publiczność. Nie jest to normą na turniejach boksu amatorskiego. Nie tylko pięściarze spisali się tego dnia na medal, ale również sami mielczanie, którzy przyszli dopingować swoich zawodników. Dziękujemy Leszkowi Strojwąsowi oraz Tomaszowi Bednarczykowi za udostępnienie nam pięknych zdjęć z gali boksu.

Cała gala transmitowana była na żywo, powtórkę można obejrzeć poniżej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE