Reklama

Kontrole autobusów!

Opublikowano:
Autor:

Kontrole autobusów! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z KPP w Mielcu z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w związku z rozpoczętymi feriami zwracają uwagę na stan techniczny i wyposażenie pojazdów przeznaczonych do przewozu osób.

Tego typu akcje sprawdzania pojazdów, w szczególności busów i autobusów, prowadzone są cały czas. 80% tych kontroli odbywa się z inicjatywy organizatora danego wyjazdu. Rzecznik KPP w Mielcu informuje: - Nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich przewoźników, jednak staramy się kontrolować pojazdy, których stan budzi nasze wątpliwości. Otrzymujemy również informacje od organizatorów wyjazdów.

W okresie ferii czy też wakacji kontrole tego typu są natężone. Policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na przekraczanie dozwolonej prędkości, stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie, przede wszystkim w sprzęt gaśniczy, wybór miejsc parkowania w czasie podróży, stan trzeźwości kierowców oraz czas ich pracy.

Usterki hamulców i układu kierowniczego, wycieki płynów oraz brak gaśnic to najczęstsze przewinienia przewoźników. Ich autobusy sprawdzą policjanci oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Więcej w 3 numerze Korso
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE