Reklama

Reklama

Koncert pod Drzewem Roku [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 28 sierpnia 2020 09:40
Autor: MW AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Jeszcze nie do końca opadły emocje po konkursie na Drzewo Roku, a tu już trzeba się szykować do przyszłorocznego konkursu na Drzewo Europy! Pod lipą w Dulczy Wielkiej zorganizowany zostanie cykl imprez, aby jeszcze szerzej rozsławić imię naszego drzewa.

Reklama

W czwartek, 27 lipca, pod dulecką lipą odbył się koncert zespołu Hortus Musicus. 

Hortus Musicus tworzą młodzi ludzie zafascynowani muzyką dawną, muzyką renesansową. Formację założył i prowadzi Tomasz Nowakowski, od 1998 roku działa w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Co roku zdobywa nagrody i wyróżnienia na festiwalach muzyki dawnej. 

Koncert miał wyjątkowy, kameralny charakter, ze względów epidemiologicznych uczestniczyło w nim niewiele osób. Jak się okazało, muzyka dawna świetnie pasuje do tego, by wygrywać ją na otwartej przestrzeni. Gdyby nie współczesne stojaki na nuty, można by pomyśleć, że na chwilę przenieśliśmy się w przeszłość, do czasów hrabiego Atanazego Raczyńskiego i jego zony, hrabiny Anny z Radziwiłłów, którzy byli właścicielami tych terenów. 

Lipa św. Jana Nepomucena została wybrana głosami internautów na Drzewo Roku 2020. W lutym przyszłego roku weźmie udział w konkursie na Drzewo Europy. W nim tez liczyć się będzie ilość oddanych głosów. 

Pomysłodawcą cyklu imprez pod Lipą św Jana Nepomucena jest nadleśniczy Hubert Sobiczewski. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.