Reklama

Kolejne inwestycje w gminie Przecław. Decyzje nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UG Przecław

Kolejne inwestycje w gminie Przecław. Decyzje nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej - Zdjęcie główne

Jedną z najistotniejszych inwestycji w gminie Przecław w 2021 roku, realizowanych dzięki wsparciu z budżetu państwa, będzie rozbudowa SP w Łączkach Brzeskich. | foto Fot. UG Przecław

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj (24 lutego) Rada Miejska w Przecławiu odbyła nadzwyczajną sesję, na której podjęto kilka ważnych decyzji dotyczących remontów czy modernizacji dróg, szkół, parków rekreacyjno-sportowych.

Wśród podjętych uchwał znalazła się dotycząca  pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Podkarpackiego na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Remont (odnowa) drogi wojewódzkiej Nr 986 Tuszyma-Ropczyce-Wiśniowa w miejscowości  Tuszyma” w kwocie 135 000  zł.

Dokonano również  zwiększenia planu wydatków oraz przeniesień w planie wydatków budżetu, w związku z inwestycjami, na które otrzymano dofinansowanie.  

I tak dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu państwa w kwocie 1 075 260 zł w 2021 roku w gminie realizowane będzie najistotniejsze  zadania, którym jest  rozbudowa Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich.  Już  wcześniej gmina pozyskała na to zadanie 1 200 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inne dofinansowanie w kwocie 306 600 zł pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i dotyczy modernizacji hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Łączny koszt tego zadania to 1 213 215 zł.

Ponadto zwiększone zostały wydatki na kolejną rozpoczynająca się inwestycje, którą jest „Budowa Parku Rekreacyjno-Sportowego w Kiełkowie” w kwocie 71 883  zł.
 

Planuje się także zakup traktorka z funkcją koszenia i odśnieżania za kwotę 12 000 zł  do utrzymania terenu wokół Szkoły Podstawowej w Rzemieniu i budowę ogrodzenia wokół tej szkoły za kwotę 16 000 zł wyasygnowanych w ramach Funduszu Sołeckiego.

Podjęta została również uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Przecław na lata 2021-2030 oraz uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie części działek położonych w Łączkach Brzeskich, Przecławiu oraz Tuszymie pod poszerzenie dróg gminnych, a następnie ich przebudowę lub remont.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy