Reklama

Kandydat jest, ale mielecki szpital wciąż bez dyrektora. Dlaczego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Kandydat jest, ale mielecki szpital wciąż bez dyrektora. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Na razie nie poznamy nazwiska nowego dyrektora mieleckiego szpitala. | foto Szpital Specjalistyczny w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze starostwa na razie nie wybiorą dyrektora mieleckiego szpitala. Termin zgłaszania kandydatur minął 24 lutego. Dokumenty aplikacyjne złożyła jedna osoba, a konkurs zostanie unieważniony. Dlaczego?

Starostwo powiatowe w Mielcu, 9 lutego ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Po tym, jak zaledwie po dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia minionego roku, Zbigniew Torbus został odwołany przez Zarząd Powiatu Mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala, ruszył ponowny nabór. Z kandydatami miała zapoznać się powołana komisja konkursowa, by następnie przeprowadzić z nimi rozmowę kwalifikacyjną. Tak jednak nie będzie.

Jeden to za mało

 

Jak przekazał nam kilka dni wcześniej starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak - odwołany dyrektor, a obecnie pełniący obowiązki dyrektora mieleckiego szpitala, Zbigniew Torbus zapewniał ponowne ubieganie się o stracone stanowisko. 

- Zbigniew Torbus zadeklarował, że złoży swoją kandydaturę do konkursu, czekamy na jakieś inne oferty i zobaczymy - komentował 19 lutego starosta mielecki. 

Komplet dokumentów należało złożyć do 24 lutego do godz. 12.00 w sekretariacie Starosty Powiatu Mieleckiego.

Jak potwierdziło nam mieleckie starostwo, na konkurs wpłynęła tylko jedna kandydatura. Wszystko na to wskazuje, że jedyną ofertę złożył - tak jak wcześniej deklarował - Zbigniew Torbus. Jednak jeden kandydat to za mało. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby konkurs był prawidłowo przeprowadzony powinny zgłosić się minimum dwie osoby. Komisja konkursowa w najbliższym czasie unieważni konkurs. Następnie ponownie ogłosi nowy nabór, licząc na to, że chętnych na objęcie gorącego krzesła dyrektora mieleckiego szpitala będzie więcej.

 

Dlaczego mieleckie starostwo znów będzie wybierać dyrektora szpitala?

 

Po zaledwie ponad dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia minionego roku, Zbigniew Torbus został odwołany przez Zarząd Powiatu Mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala. Jak przeczytaliśmy w komunikacie starostwa, powodem odwołania było złożenie przez niego po terminie oświadczenia majątkowego.

Zbigniew Torbus został powołany na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala 7 października 2020 r, a wcześniej – od maja – pełnił obowiązki dyrektora, po tym jak pracę w szpitalu zakończył Józef Więcław. Na złożenie oświadczenia majątkowego nowy dyrektor miał 30 dni. Jak się okazało, nie zdążył tego zrobić w tym terminie.

Aby mielecki szpital nie został bez osoby zarządzającej, następnego dnia (8 grudnia 2020 r.) po odwołaniu dyrektora Zarząd Powiatu Mieleckiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora szpitala Zbigniewowi Torbusowi na okres do dnia wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, ale nie dłużej niż na okres 6 miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy