Reklama

To oni wybiorą dyrektora mieleckiego szpitala

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie:

To oni wybiorą dyrektora mieleckiego szpitala - Zdjęcie główne

Radni wybrali komisję konkursową, która wybierze kandydata na dyrektora mieleckiego szpitala | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na piątkowej (22 stycznia) sesji powiatowej radni powołali komisję konkursową, która ma dokonać wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Publikujemy listę nazwisk.

To już trzecie wybory nowego dyrektora mieleckiego szpitala prowadzone za kadencji obecnego zarządu powiatu mieleckiego.

Podczas sesji radni mogli zgłaszać swoich kandydatów do komisji. Jedną osobę wybiera Rada Społecza działajacą przy mieleckim szpitalu.

Radni PiS-u nie zgłosili swojego kandydata do komisji.

Lista osób, które zasiądą w komisji i dokonają wyboru kandydata na dyrektora mieleckiego szpitala:

Henryk Niedbała - zgłoszony przez Radę Społeczną działajacą przy mieleckim szpitalu

Janusz Zdziebło - lekarz

Józef Smaczny - radny powiatowy

Paweł Martyński - radca prawny w mieleckim starostwie

Maciej Jemioło - radny powiatowy

Ostateczną decyzję o wyborze dyrektora szpitala podejmuje zarząd powiatu mieleckiego. Zazwyczaj akceptuje on wybór komisji konkursowej

 

Dlaczego mieleckie starostwo znów będzie wybierać dyrektora szpitala?

Po zaledwie ponad dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia minionego roku Zbigniew Torbus został odwołany przez zarząd powiatu mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala.

Jak przeczytaliśmy w krótkim komunikacie starostwa, powodem odwołania było złożenie przez niego po terminie oświadczenia majątkowego.

Przekroczony termin

Zbigniew Torbus został powołany na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala 7 października 2020 r, a wcześniej – od maja – pełnił obowiązki dyrektora, po tym jak pracę w szpitalu zakończył Józef Więcław. Na złożenie oświadczenia majątkowego nowy dyrektor miał 30 dni. Jak się okazało, nie zdążył tego zrobić w tym terminie.

- Dyrektor szpitala nie złożył w wymaganym terminie 30 dni od dnia powołania oświadczenia majątkowego i to jest potwierdzony fakt. Zapewne dyrektor mógłby udzielić dokładnej odpowiedzi, co było przyczyną niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego – mówił po odwołaniu dyrektora starosta mielecki Stanisław Lonczak.

- Przepisy prawa nakazują osobie powołanej na funkcję dyrektora szpitala złożenie oświadczenia majątkowego w terminie 30 dni od dnia powołania. Jeżeli w tym terminie nie złoży oświadczenia majątkowego, to na podstawie przepisów o samorządzie powiatowym organ właściwy, w tym przypadku Zarząd Powiatu Mieleckiego, musiał odwołać w terminie do 30 dni dyrektora – przekazał Stanisław Lonczak.

Aby mielecki szpital nie został bez osoby zarządzającej, następnego dnia (8 grudnia 2020 r) po odwołaniu dyrektora zarząd powiatu mieleckiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora szpitala Zbigniewowi Torbusowi na okres - do dnia wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, ale nie dłużej niż na okres 6 miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy