Reklama

Zmarł Kazimierz Dudek. Przez wiele lat sprawował funkcję sołtysa i radnego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Radomyśl Wielki

Zmarł Kazimierz Dudek. Przez wiele lat sprawował funkcję sołtysa i radnego - Zdjęcie główne

foto Fot. UM Radomyśl Wielki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 lutego, w wieku niemal 73 lat, zmarł Kazimierz Dudek. Przez wiele lat sprawował funkcję sołtysa Podborza, był prezesem miejscowej OSP i radnym Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 27 lutego. Wyprowadzenie ciała śp. Kazimierza z kaplicy cmentarnej w Zgórsku do kościoła parafialnego odbędzie się o godz. 12.40. Msza św. pogrzebowa odbędzie się o godz. 13.00. Po niej ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Kazimierz Dudek urodził się 3 marca 1948 r. w Podborzu. W 1966 r. zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, a sześć lat później ukończył studia na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uzyskując tytuł magistra inżyniera (specjalność stopy żelaza i metali nieżelaznych).

Jako stypendysta WSK PZL Mielec, podjął pracę w Pionie Głównego Metalurga WSK, początkowo, jako technolog później specjalista-technolog. Złożył ponad 30 wniosków racjonalizatorskich, które skutkowały sporymi oszczędnościami dla zakładu.

W 1994 r. odszedł z WSK i założył wraz z wspólnikami firmę z siedzibą w Rzędzianowicach, z którą związany był do śmierci.

Kazimierz Dudek sprawował funkcję radnego Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim (przez dwie kadencje w latach 2002 – 2010). Następnie w 2011 r. wybrany został sołtysem Podborza i był nim do 2019 r. W 2011 r. został też prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Podborzu.

Funkcje te pełnił z pełnym zaangażowaniem, co miało odbicie w przeprowadzanych inwestycjach, np.  w modernizacji szkoły podstawowej, dróg, budowie chodników, kanalizacji, oddaniu do użytku budynku dla strażaków i piłkarzy. Był współorganizatorem wszelkich uroczystości odbywających się na terenie Podborza i Zgórska np. pikniku partyzanckiego czy dożynek.

Za swoją pracę zawodową i społeczną wyróżniony został szeregiem podziękowań i dyplomów. Otrzymał Złotą Odznakę Zasłużony Racjonalizator Produkcji oraz odznaczenia strażackie (wzorowy strażak, brązowy, srebrny i złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa).

W uznaniu zasług dla gminy i rodzinnej miejscowości Burmistrz Radomyśla Wielkiego wystąpił do Rady Miejskiej o pośmiertne odznaczenie go medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy