Reklama

Ruszyła machina wyboru dyrektora mieleckiego szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Ruszyła machina wyboru dyrektora mieleckiego szpitala - Zdjęcie główne

Trwa nabór kandydatów na dyrektora mieleckiego szpitala | foto Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo powiatowe ogłosiło 9 lutego konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. To już trzecie wybory nowego dyrektora organizowane za kadencji obecnego zarządu powiatu mieleckiego. Do kiedy można składać oferty?

Po tym jak zaledwie po dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia minionego roku Zbigniew Torbus został odwołany przez zarząd powiatu mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala ruszył ponowny nabór. Z kandydatami zapozna się powołana komisja konkursowa, by następnie przeprowadzić z nimi rozmowę kwalifikacyjną.  

W konkursie na dyrektora szpitala zapewne po raz drugi weźmie udział były dyrektor i dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora mieleckiego szpiatala Zbigniew Torbus.

Kandydat oprócz wykształcenia wyższego musi posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Oczywiście kandydat nie może być prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie.

Kandydaci w ramach rozmów indywidulanych prowadzonych przez komisję konkursową powinni przedstawić koncepcję zarządzania oraz strategię rozwoju mieleckiego szpitala.

Komplet dokumentów należy złożyć do 24 lutego do godz. 12.00 w sekretariacie starosty powiatu mieleckiego (II piętro, pok. Nr 211) ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30. W razie nadania przesyłki pocztą nie decyduje data stempla pocztowego, lecz moment faktycznego dostarczenia dokumentów do Sekretariatu w zamkniętej kopercie.

Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur, to 16 marca 2021 r. godz. 9.00

Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami odbędzie się 16 marca o godz. 10.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu, ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec (I piętro, sala konferencyjna).

Szczegóły ogłoszenia i dokumenty znajdziesz >>>TUTAJ

Kto wybierze dyrektora?

 

22 stycznia podczas sesji powiatowej radni powołali komisję konkursową, która ma dokonać wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. 

Publikujemy listę nazwisk.

Lista osób, które zasiądą w komisji i dokonają wyboru kandydata na dyrektora mieleckiego szpitala:

  • Henryk Niedbała - zgłoszony przez Radę Społeczną działajacą przy mieleckim szpitalu
  • Janusz Zdziebło - lekarz
  • Józef Smaczny - radny powiatowy
  • Paweł Martyński - radca prawny w mieleckim starostwie
  • Maciej Jemioło - radny powiatowy
Ostateczną decyzję o wyborze dyrektora szpitala podejmuje zarząd powiatu mieleckiego. Zazwyczaj akceptuje on wybór komisji konkursowej.

Dlaczego mieleckie starostwo znów będzie wybierać dyrektora szpitala?

 

Po zaledwie ponad dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia minionego roku Zbigniew Torbus został odwołany przez zarząd powiatu mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala. Jak przeczytaliśmy w krótkim komunikacie starostwa, powodem odwołania było złożenie przez niego po terminie oświadczenia majątkowego.

Zbigniew Torbus został powołany na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala 7 października 2020 r, a wcześniej – od maja – pełnił obowiązki dyrektora, po tym jak pracę w szpitalu zakończył Józef Więcław. Na złożenie oświadczenia majątkowego nowy dyrektor miał 30 dni. Jak się okazało, nie zdążył tego zrobić w tym terminie.

Aby mielecki szpital nie został bez osoby zarządzającej, następnego dnia (8 grudnia 2020 r) po odwołaniu dyrektora zarząd powiatu mieleckiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora szpitala Zbigniewowi Torbusowi na okres - do dnia wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, ale nie dłużej niż na okres 6 miesięcy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy