Reklama

Jakie szanse ma mężczyzna powiatu mieleckiego na znalezienie żony

Opublikowano:
Autor:

Jakie szanse ma mężczyzna powiatu  mieleckiego na znalezienie żony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyjrzeliśmy się danym statystycznym dotyczącym liczby kobiet w stosunku do liczby mężczyzn na danym terenie. Wiemy jak to wygląda w przypadku powiatu mieleckiego.

Tak zwany współczynnik feminizacji to liczba kobiet w stosunku do liczby mężczyzn na danym terenie. Najczęściej stosuje się liczbę kobiet przypadającą na 100 mężczyzn, a odpowiednie dane na ten temat publikuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Prezentowane dane dotyczą roku 2019 (tegoroczne nie są jeszcze dostępne).
CZYTAJ TAKŻE:Już od 20 lat pan Adam żyje w spartańskich warunkach koło Mielca! Ruszyła akcja pomocy [VIDEO]

W województwie podkarpackim na 100 mężczyzn statystycznie przypadają 104,2 kobiety. Wydaje się więc, że mężczyźni nie powinni mieć problemów ze znalezieniem żony. Są jednak powiaty gdzie może być z tym kłopot.

Najwięcej kobiet na 100 mężczyzn jest w mieście Przemyślu, gdzie wskaźnik ten wynosi 113,4 proc. Tak samo problemów z znalezieniem  kandydatki na żonę nie powinni mieć mężczyźni w mieście Krośnie, gdzie  na 100 mężczyzn jest 11,9 kobiet, mieście Rzeszowie – 110,5, mieście Tarnobrzegu – 109,0, pow. stalowowolskim – 106,3.

Potem jest duża grupa powiatów gdzie na 100 mężczyzn przypada średnio 102-104 kobiety. W tej grupie jest też powiat mieleckie, w którym na 100 mężczyzn przypada 103,0 kobiety.

Ale jest też powiat, w którym  mężczyzn jest więcej niż kobiet, a więc nie każdy z nich znajdzie partnerkę życiową. Jest nim pow. przemyski, gdzie na 100 mężczyzn przypada 99,5 kobiety.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE