Reklama

Interwencje Czytelników. Uczniowie palą papierosy i blokują przejście

Opublikowano:
Autor:

Interwencje Czytelników. Uczniowie palą papierosy i blokują przejście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejście dla pieszych znajdujące się naprzeciw wejścia do Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu jest bardzo często blokowane przez duże grupy uczniów, którzy chodzą na druga stronę ulicy palić papierosy. Jadąc samochodem ulicą Kazimierza Jagiellończyka trzeba długo stać przed tym przejściem, żeby pojechać dalej. Z tym trzeba wreszcie coś zrobić – poinformował nas jeden z mieszkańców Mielca.

Fakt ten potwierdzili nam mieszkańcy bloków, które znajdują się naprzeciw Zespołu Szkół Technicznych.

– W niedużym parku, który znajduje się przed naszymi blokami bardzo często przesiadują na ławkach uczniowie, którzy pala papierosy i głośno rozmawiają. To bardzo nam przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, nie mamy tu spokoju – stwierdzili.
   

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy Arkadiusza Gałkowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

- Problem  palenia papierosów przez uczniów i blokowania przejścia znany jest od wielu lat – potwierdził dyrektor. – Były różne propozycje, łącznie z likwidacją przejścia, ale ostatecznie z tego zrezygnowano obawiając się, że uczniowie i tak będą przechodzić na drugą stronę ulicy i może dochodzić do wypadków. Inne  proponowane rozwiązanie to zabronienie uczniom opuszczania szkoły podczas przerw lekcyjnych, ale tego też nie wolno  mi zrobić. Nie mogę zamknąć szkoły podczas lekcji i przerw.

Jak twierdzi dyrektor jedyne rozwiązanie to zmiana przepisów oświatowych, która pozwoliłaby na tworzenie w szkołach palarni dla uczniów pełnoletnich.

– Gdyby była palarnia to uczniowie nie chodziliby palić na drugą stronę ulicy do parku, ale  palili w palarni pod naszym okiem. Tak chodzą do tego parku i to w dużych grupach, w które dodatkowo   mieszają się uczniowie  niepełnoletni.  

Jednocześnie dyrektor zapewnił.

-Będziemy jeszcze baczniej niż do tej pory przyglądać się uczniom na przerwach i ich zachowaniom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE