Reklama

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Opublikowano:
Autor:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwiecień, to miesiąc poświęcony autyzmowi. W tym czasie wiele instytucji, organizacji przygotowuje liczne działania, jak warsztaty, terapie, spotkania, konferencje których tematem jest autyzm. Ich celem jest podnoszenie świadomości społecznej odnośnie tego zaburzenia. Obchody Dnia są też okazją do międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie, do wspólnego rozpatrywania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest każdego roku 2 kwietnia z inicjatywy Kataru, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007.

Wiele organizacji działających na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, będzie celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

Wczoraj w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, konferencją rozpoczęły się obchody Światowego Dnia AutyzmuInicjatorem spotkania było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Autystycznych i Niepełnosprawnych Sun Rise, działające na terenie Mielca i powiatu mieleckiego.

Pod skrzydła stowarzyszenia trafiają głównie dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Terapeuci, pedagodzy, psychologowie z troską dbają o prawidłowy rozwój każdego dziecka. Zajęcia prowadzone są przez wyszkolony personel wg terapii behawioralnej, terapii Integracji Sensorycznej, terapii ręki, Metody Dobrego Startu, Arteterapii.

W 2015 roku stowarzyszenie otworzyło Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne. Realizowane w nim programy są opracowywane indywidualnie dla każdego dziecka, uwzględniając jego potrzeby oraz poziom głębokości zaburzeń autystycznych.

Na konferencji odbyła się projekcja filmu „Życie animowane”. Dokument opowiada historię 23-letniego Owena - autystycznego chłopca, który przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.

W kolejne dni obchodów Światowego Dnia Autyzmu włączą się placówki oświatowe. Na dzisiaj (wtorek), zaplanowano „Niebieski spacer dla autyzmu” przedszkolaków. W środę, 3 kwietnia, odbędą się projekcje filmu „Życie animowane” dla uczniów szkół średnich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE