Reklama

Dyrektor szpital złożył wypowiedzenie, jednak starosta nie przyjął rezygnacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie:

Dyrektor szpital złożył wypowiedzenie, jednak starosta nie przyjął rezygnacji - Zdjęcie główne

Jaką ostateczną decyzję podejmie Jarosław Kolendo? | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od ponad trzech tygodni trwają dyskusje na temat Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Wszystko zaczęło się od powołania na dyrektora tej placówki Jarosława Kolendo i szybkiego zatrudnienia Małgorzaty Topolskiej na po. dyrektora ds. ekonomicznych. Po dwóch tygodniach pracy dyrektor zapowiedział złożenie rezygnacji. Tak też zrobił, ale starosta będzie namawiał go do pozostania na stanowisku.

Po tym, jak dyrektor mieleckiego szpitala Jarosław Kolendo, który - jak twierdzi - stał się obiektem hejtu, zapowiedział złożenie rezygnacji, zapytaliśmy starostę mieleckiego Stanisława Lonczaka, czy na jego biurko trafiło wypowiedzenie.

- Dyrektor szpitala przyszedł do mnie w pierwszym dniu po moim powrocie z urlopu z pismem o rezygnacji z dniem 31 października 2021 roku. Odmówiłem jej przyjęcia - odpowiada starosta Stanisław Lonczak.

Starostwo ma więc trzy miesiące na przekonanie dyrektora szpitala do jego pozostania w Mielcu. Jakby ta sztuka się jednak nie udała, znów będzie ogłoszony konkurs na dyrektora szpitala.

Starosta dodał, że nie rozmawiał wcześniej z dyrektorem na temat jego odejścia po tak krótkim czasie. Presja różnych środowisk spowodowała decyzję dyrektora o jego rezygnacji z funkcji. Widać, że w szpitalu i w jego otoczeniu toczy się gra, która nie zawsze służy dobru lecznicy - dodał.

W związku z tymi zawirowaniami miało dojść do spotkania rady społecznej działającej przy mieleckim szpitalu. Jak się okazuje, jest ono zaplanowane na 4 sierpnia, a jego tematyka to bieżąca sytuacja szpitala w Mielcu.

 

Dlaczego dyrektor szpitala Jarosław Kolendo złożył wypowiedzenie?

 

- Jest to dla mnie zarówno przykre, jak i niezrozumiałe, że fala hejtu, jak i protest związków pojawił się od razu, zanim cokolwiek zrobiliśmy - pisał 20 lipca Jarosław Kolendo w imieniu swoim i Małgorzaty Topolskiej, którą zatrudnił na stanowisku dyrektora ds ekonomicznych.

- Podjęliśmy się tego zadania wiedząc, z jakim to się wiąże ryzykiem, ze stresem związanym z nowym miejscem pracy czy ze zmianą miasta i nawet województwa. Ale nie sądziliśmy, że Mielec jest takim miastem, że nawet nie da nam szansy cokolwiek zrobić, tylko od razu bez powodu wyleje się na nas fala hejtu, a związki zawodowe dołączą do ataku na nasze osoby.

W związku z tym w czasie 3 miesięcy (w umowie jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia i też dlatego, żeby Zarządowi dać czas na znalezienie dyrektora) opuszczę szpital, życząc mu jak najlepiej, a związkom zawodowym dyrektora, który spełni ich oczekiwania. To samo uczyni mój zastępca. W związku z tym uważam temat za zamknięty i mam nadzieję, że nasza decyzja usatysfakcjonuje wszystkich - zapowiadał w oświadczeniu Jarosław Kolendo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy