Reklama

Nowa dyrektor ds. ekonomicznych w mieleckim szpitalu. To nie koniec zmian

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 11:23
Autor:

Nowa dyrektor ds. ekonomicznych w mieleckim szpitalu. To nie koniec zmian - Zdjęcie główne

dyrektor szpitala Jarosław Kolendo i dyrektor ds. ekonomicznych Małgorzata Topolska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarosław Kolendo, nowy dyrektor szpitala pochodzący z Tarnowa rozpoczął zarządzanie placówką od zmian kadrowych. Do pomocy w kwestiach finansowych zatrudnił również pochodzącą z Tarnowa Małgorzatę Topolską. To jednak nie jest jej docelowe stanowisko. Nowy dyrektor zapowiedział zmiany w regulaminie organizacyjnym i dostosowanie go do sytuacji, że dyrektorem szpitala jest lekarz.

Małgorzata Topolska pochodzi z Tarnowa. Ostatnio pracowała w Zespole Przychodni Specjalistycznych - tak samo jak dyrektor Jarosław Kolendo. Była tam kierownikiem Sekcji Organizacji, Nadzoru i Promocji.

Dziwi szybkość podjęcia tej decyzji przez nowego dyrektora, ponieważ 7 lipca, czyli w dniu objęcia stanowiska zapytany przez nas czy zamierza zatrudnić kogoś do pomocy (zwłaszcza przy finansach) odpowiedział: - Organizacja i administracja, która jest, pozostanie. Może trzeba będzie pomyśleć nad zmianą regulaminu organizacyjnego.

Jak widać do zmian doszło szybko, gdyż jeszcze tego samego dnia (czyli 7 lipca) na nowe stanowisko została zatrudniona Małgorzata Topolska.

Ta decyzja nowego dyrektora wywołała wśród mieszkańców niemałe poruszenie.

 

Zadaliśmy dyrekcji szpitala pytania dotyczące wyjaśnienia obecnej sytuacji kadrowej w administracji szpitala.

 

Z mieleckiego szpitala otrzymaliśmy poniższą odpowiedź:

- Jesteśmy jeszcze w trakcie reorganizacji zarządu - wyjaśnia dyrektor Jarosław Kolendo. - To nie jest stan docelowy.

Zmiany w zarządzie Szpitala Specjalistycznego w Mielcu są naturalnym następstwem faktu, że obecny dyrektor, Jarosław Kolendo, jest lekarzem. To powoduje, że automatycznie przejmie on dużą część obowiązków dotychczasowego dyrektora medycznego, któremu w związku z tym zostanie znacznie zmniejszony wymiar czasu pracy. Dyrektor naczelny, skupiony teraz również na kwestiach typowo medycznych związanych z zarządzaniem Szpitalem, będzie miał mniej czasu na sprawy organizacyjno-administracyjne.

I docelowo to właśnie za nie odpowiedzialna będzie pani Małgorzata Topolska. Ma ona w tym zakresie doświadczenie zawodowe i przygotowanie merytoryczne (m.in. w Tarnowie przekształcała Oddział Leczenia Jednego Dnia w Szpital Chirurgii Ogólnej z Oddziałem Chirurgicznym, co wiązało się z tworzeniem go od podstaw, pozyskiwaniem  kadry medycznej i tworzeniem procedur, zajmowała się rozliczaniem oddziału z NFZ oraz konstruowaniem planów strategicznych i współtworzeniem planów rzeczowo-finansowych). 

 - Tymczasowo zostały Pani Małgorzacie powierzone zadania dyrektora ds. ekonomicznych, ponieważ w obecnym regulaminie organizacyjnym nie ma jeszcze stanowiska, które ma objąć, natomiast część zadań m.in. dotyczących rozliczeń finansowych, które wykonuje obecnie, znajdzie się w zakresie jej obowiązków na nowym stanowisku. Postaramy się zmienić regulamin jak najszybciej, aby sprawnie zbudować docelowy zarząd - podkreśla Jarosław Kolendo. Dodaje, że już na konferencji prasowej podnosił, że trzeba będzie pomyśleć nad zmianą regulaminu organizacyjnego i dostosować go do sytuacji, że dyrektorem szpitala jest lekarz.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -1

  Kasia

  Ale kubią robić zamieszanie

 • 6 miesięcy temu | ocena +7 / -1

  prezesunio

  do niczego oboje, on ciągłe zmiany pracy, ona ... rejestratorka ;-)

 • 6 miesięcy temu | ocena +19 / -4

  Lekarz

  Ta Pani to chyba na kariere leci przy dyrektorze szpitala. Szkoda. Bo w Mielcu tez mamy dobra kadre administracyjna i ibcych nam nie trzeba.

 • 6 miesięcy temu | ocena +16 / -5

  kuba

  ale bzdury.Pani nic nie przekształcała.Od podstaw?Personelu nie szukała,nie organizowała. . Pracownicy byli ,są zatrudnieni ci sami.Podobnie jak lokal,sprzęt Zmieniła się tylko nazwa chirurgia jednego dnia/oddział szpitalny po ogólnopolskich zmianach. Kierownik sekcji do spr nadzoru i promocji / ze stażem 3letnim/Koordynatorka pkt szczepień/który... Rozwiń

  • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -5

   Pracownik ZPS.

   Panie Kubo. Pan kłamie. Ja pracuje w ZPSie i tak na prawdę nic Pan nie wie. Kompletnie nic. I koniec tematu. Nie będę komentował słów kogoś kto kłamie. Pozdrawiam.

  • 6 miesięcy temu | ocena +10 / -2

   kuba

   krótko koordynowała, a raczej przeszkadzała bo nic nie umie

 • 6 miesięcy temu | ocena +12 / -2

  Mieszkaniec

  Czy starosta sprawdzi czy przy zatrudnianiu pani nie złamano procedur? Czy był ogłoszony konkurs?

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Ulka

   Nie ma co sprawdzać, konkursu nie było.