Reklama

Nowa dyrektor ds. ekonomicznych w mieleckim szpitalu. To nie koniec zmian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa dyrektor ds. ekonomicznych w mieleckim szpitalu. To nie koniec zmian - Zdjęcie główne

dyrektor szpitala Jarosław Kolendo i dyrektor ds. ekonomicznych Małgorzata Topolska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarosław Kolendo, nowy dyrektor szpitala pochodzący z Tarnowa rozpoczął zarządzanie placówką od zmian kadrowych. Do pomocy w kwestiach finansowych zatrudnił również pochodzącą z Tarnowa Małgorzatę Topolską. To jednak nie jest jej docelowe stanowisko. Nowy dyrektor zapowiedział zmiany w regulaminie organizacyjnym i dostosowanie go do sytuacji, że dyrektorem szpitala jest lekarz.

Małgorzata Topolska pochodzi z Tarnowa. Ostatnio pracowała w Zespole Przychodni Specjalistycznych - tak samo jak dyrektor Jarosław Kolendo. Była tam kierownikiem Sekcji Organizacji, Nadzoru i Promocji.

Dziwi szybkość podjęcia tej decyzji przez nowego dyrektora, ponieważ 7 lipca, czyli w dniu objęcia stanowiska zapytany przez nas czy zamierza zatrudnić kogoś do pomocy (zwłaszcza przy finansach) odpowiedział: - Organizacja i administracja, która jest, pozostanie. Może trzeba będzie pomyśleć nad zmianą regulaminu organizacyjnego.

Jak widać do zmian doszło szybko, gdyż jeszcze tego samego dnia (czyli 7 lipca) na nowe stanowisko została zatrudniona Małgorzata Topolska.

Ta decyzja nowego dyrektora wywołała wśród mieszkańców niemałe poruszenie.

 

Zadaliśmy dyrekcji szpitala pytania dotyczące wyjaśnienia obecnej sytuacji kadrowej w administracji szpitala.

 

Z mieleckiego szpitala otrzymaliśmy poniższą odpowiedź:

- Jesteśmy jeszcze w trakcie reorganizacji zarządu - wyjaśnia dyrektor Jarosław Kolendo. - To nie jest stan docelowy.

Zmiany w zarządzie Szpitala Specjalistycznego w Mielcu są naturalnym następstwem faktu, że obecny dyrektor, Jarosław Kolendo, jest lekarzem. To powoduje, że automatycznie przejmie on dużą część obowiązków dotychczasowego dyrektora medycznego, któremu w związku z tym zostanie znacznie zmniejszony wymiar czasu pracy. Dyrektor naczelny, skupiony teraz również na kwestiach typowo medycznych związanych z zarządzaniem Szpitalem, będzie miał mniej czasu na sprawy organizacyjno-administracyjne.

I docelowo to właśnie za nie odpowiedzialna będzie pani Małgorzata Topolska. Ma ona w tym zakresie doświadczenie zawodowe i przygotowanie merytoryczne (m.in. w Tarnowie przekształcała Oddział Leczenia Jednego Dnia w Szpital Chirurgii Ogólnej z Oddziałem Chirurgicznym, co wiązało się z tworzeniem go od podstaw, pozyskiwaniem  kadry medycznej i tworzeniem procedur, zajmowała się rozliczaniem oddziału z NFZ oraz konstruowaniem planów strategicznych i współtworzeniem planów rzeczowo-finansowych). 

 - Tymczasowo zostały Pani Małgorzacie powierzone zadania dyrektora ds. ekonomicznych, ponieważ w obecnym regulaminie organizacyjnym nie ma jeszcze stanowiska, które ma objąć, natomiast część zadań m.in. dotyczących rozliczeń finansowych, które wykonuje obecnie, znajdzie się w zakresie jej obowiązków na nowym stanowisku. Postaramy się zmienić regulamin jak najszybciej, aby sprawnie zbudować docelowy zarząd - podkreśla Jarosław Kolendo. Dodaje, że już na konferencji prasowej podnosił, że trzeba będzie pomyśleć nad zmianą regulaminu organizacyjnego i dostosować go do sytuacji, że dyrektorem szpitala jest lekarz.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy