Reklama

Dożynki przy Rzecznej

Opublikowano:
Autor:

Dożynki przy Rzecznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powoli tradycją staje się, że Dożynki Powiatu Mieleckiego odbywają się na terenach zielonych przy ul. Rzecznej. Nie inaczej będzie w tym roku. 4 września przy Wisłoce znów zbiorą się tłumy.

Całość rozpocznie msza święta w intencji rolników powiatu mieleckiego w Bazylice Mniejszej pw. Mateusza Ap. i Ew.  w Mielcu, która planowana jest na godzinę 14.00. Po godzinie wyruszy przemarsz korowodu dożynkowego ulicą Rzeczną w kierunku Bulwarów. Muzyczną część imprezy rozpocznie o 15.30 Orkiestra Dęta, a kwadrans później nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek Powiatu Mieleckiego 2016. 


Około 16.00 rozstrzygnie się konkurs pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Od lat organizuje go Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Jak twierdzą inicjatorzy konkursu, jest on jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych u rolników. 


O 16.35 mają nastąpić prezentacje gmin podlegających pod powiat mielecki. Tradycyjnie obejrzymy koncerty i wystawy, będzie też okazja do degustacji tradycyjnych potraw. 


Godzina 20.00 to już koncert zespołu Andreo i Karina, który wykona przeboje rodem ze słonecznej Italii. Miejmy nadzieję, że śródziemnomorska pogoda dopisze tego dnia w Mielcu. Zespół ma za sobą mnóstwo koncertów na całym świecie – oprócz Polski m.in. w USA, na Malcie, w Czechach czy na Słowacji.

16-letnia obecność na rynku muzycznym to jedna z większych chlub Andreo i Kariny. 
Około 21.30 na scenie pojawi się zespół Zodiak, specjalizujący się głównie w muzyce spotykanej na weselach czy eventach takich jak właśnie dożynki. Przez kolejne 2,5 godziny trwać będzie zabawa taneczna w rytm tych utworów.  O północy dożynki zostaną oficjalnie zakończone. 
 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE