Reklama

Czekając na autobus sprawdzisz stan powietrza

Opublikowano:
Autor:

Czekając na autobus sprawdzisz stan powietrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obok zamontowanych w ostatnim czasie tablic LED na budynkach szkół, teraz także osoby korzystające z MKS będą mogły uzyskać informację o stanie powietrza w naszym mieście, a to za sprawą informacji wyświetlanych na tablicach TIP, znajdujących się przy przystankach autobusowych.

Pojawiające się w Mielcu tablice wyświetlające stan powietrza to efekt programu mieleckiego magistratu, którego głównym celem jest wpływanie na świadomość oraz edukację mieszkańców. Choć borykamy się z zanieczyszczeniem powietrza wynikającym w dużej mierze z przemysłu, nie można zapominać także o czynnikach mniej widocznych, ale równie istotnych, jakimi są na przykład zanieczyszczenia z transportu drogowego czy ze spalania substancji niedozwolonych w przydomowych piecach,  na które możemy mieć wpływ.

Możliwość sprawdzenia faktycznego stanu powietrza w większej liczbie punktów na terenie miasta, dodatkowo w czasie rzeczywistym powinny wpłynąć na chęć poznania źródła potencjalnego zanieczyszczenia i przeciwdziałania mu.

Informacja o stanie powietrza na tablicach TIP pozyskiwana jest z czujników AIRLY i prezentowana jest w ostatnim wierszu tablic naprzemiennie z informacjami stałymi MKS (telefon, godzina) i komunikatami okresowymi  takimi jak zmiany w rozkładzie jazdy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE