Reklama

Chryzantemy nie na cmentarzach, tylko na rynku

Opublikowano:
Autor:

Chryzantemy nie na cmentarzach, tylko na rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele samorządów w Polsce zdecydowało się na pomoc producentom i sprzedawcom chryzantem. Na podobny krok zdecydowały się władze gminy Radomyśl Wielki. Zakupione kwiaty pojawiły się na radomyskim rynku i przy pomnikach.

Chcąc przeciwdziałać rozprzestrzenieniu się koronawirusa rząd zdecydował 30 października o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października – 2 listopada. Ta decyzja odbiła się negatywnie na finansach osób żyjących z handlu kwiatami i zniczami. 3 listopada rząd ogłosił zasady pomocy dla nich.

Wnioski o przyznanie pomocy dla osób, które nie sprzedały kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19 przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ramach programu chryzantemy mogą być przekazane organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego, innym instytucjom publicznym.

Tak też się stało w Radomyślu Wielkim. 50 zakupionych kwiatów pojawiło się na radomyskim rynku, przy pomnikach, a także w katyńskiej i legionowej alejce przy Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE