Reklama

Brakuje im tylko parkingu

Opublikowano:
Autor:

Brakuje im tylko parkingu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Społecznych w Glinach Małych może się pochwalić wieloma inwestycjami służącymi uczniom i mieszkańcom wsi. Potrzebny jest jeszcze parking przy szkole. Rada sołecka postanowiła przeznaczyć na ten cel swój budżet, pojawił się jednak problem.

Fundusz sołecki dla Glin Małych to około 20 000 zł. Ta kwota jednak nie wystarczy, aby w całości zrealizować zamierzoną inwestycję.

- Z mojego punktu widzenia modernizacja parkingu jest w tym momencie sprawą priorytetową  – mówi dyrektor Zespołu Szkół, Ewelina Trzpis. - Po każdych opadach deszczu czy też w czasie zimowych roztopów uczniowie zmuszeni są dosłownie brnąć przez kałuże.  Również rodzice, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły i pracownicy naszego Zespołu Szkół narzekają na warunki, a szkoła nic nie może z tym zrobić. Po pierwsze, nie mamy takich pieniędzy, a po drugie, nawet gdybyśmy dysponowali odpowiednimi kwotami, nie możemy realizować tego typu inwestycji z dotacji, którą otrzymujemy z ministerstwa – informuje dyrektor. - Modernizacja parkingu przyczyni się również do poprawy wizerunku nie tylko szkoły, ale i całej wsi, każdy bowiem, kto ją odwiedza, parkuje swój samochód właśnie tam. Warto zatem podkreślić, że nie jest to wyłącznie parking szkolny. Jest on wykorzystywany w czasie uroczystości wiejskich, zebrań, a nawet większych uroczystości kościelnych. Bardzo liczę na to, że jego wygląd wkrótce ulegnie zmianie - dodaje.

Więcej w 31 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE