Reklama

Bocian w oku kamery

Opublikowano:
Autor:

Bocian w oku kamery - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Co czwarty bocian jest Polakiem – obserwacja bocianiego gniazda w Borowej" - to nazwa projektu, który umożliwia wszystkim chętnym oglądanie na żywo bocianiej rodziny za pomocą kamery internetowej.

Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie jako kreatywna szkoła podjęło w bieżącym roku szkolnym szereg innowacyjnych działań.

Jedno z nich, zaproponowane przez nauczycielkę biologii Ilonę Drozdowską-Nieć, dotyczyło założenia kamery internetowej umieszczonej na specjalnie skonstruowanym wysięgniku przy bocianim gnieździe w miejscowości Borowa. Montaż tej kamery miał miejsce 20 marca. Publiczne Gimnazjum w Pławie, współpracując z Urzędem Gminy Borowa, za pośrednictwem telewizji internetowej iTTv w Lublinie umożliwiło internautom w całej Polsce i w ponad 65 krajach świata wnikliwą obserwację bociana – Polaka.

Uczniowie gimnazjum, mieszkańcy gminy i regionu oraz wszyscy miłośnicy przyrody będą mieli możliwość bieżącej obserwacji codziennego życia bociana białego, uważanego za "najbardziej polski gatunek ptaka", począwszy od okresu godowego po okres lęgowy, jak też dzielenia się spostrzeżeniami z obserwacji. Będzie to z pewnością dla młodzieży dobry sposób na spędzanie wolnego czasu i wirtualne obcowanie z przyrodą. Wnikliwa obserwacja gniazda bocianiego umożliwi wszystkim internautom zdobyć szczegółowe informacje dotyczące terminów przylotu, terminów walk o gniazdo z innymi bocianami, daty i liczby złożonych czy wyrzuconych jaj, młodych piskląt, liczby młodych opuszczających gniazdo, terminu wylotu pierwszego młodego z gniazda, przypadków śmierci i kalectw ptaków, stanu gniazda i przypadków jego zniszczenia.

Monitoring bocianiego gniazda to również dobry sposób na kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, kształtowanie przyjaznego stosunku człowieka do otaczającego świata, poznanie swojego najbliższego środowiska, rozbudzanie potrzeby działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zdobywanie wiedzy poprzez obserwacje biologiczne.
Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pławie, Kazimiera Smoleń, składa serdeczne podziękowanie za zaangażowanie, wsparcie i współpracę w ramach realizacji projektu "Co czwarty bocian jest Polakiem - obserwacja bocianiego gniazda" - wójtowi gminy Borowa Władysławowi Błażejowskiemu, koordynatorowi grupy interaktywnej telewizji iTTv Andrzejowi Filipowiczowi, osobie, która przejęła główny ciężar fizycznej realizacji zadania - Jerzemu Wiąckowi oraz F.P.U.H Czajen.

Zapraszamy do obserwacji bocianiego gniazda w Borowej na stronie: http://www.gimplawo.pl/bociany.html 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE