Reklama

Bez taryfy ulgowej dla Kronospanu

Opublikowano:
Autor:

Bez taryfy ulgowej dla Kronospanu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Procedura rozpatrywania przez Urząd Miejski w Mielcu wniosku spółki Kronospan o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na modernizację instalacji produkcji płyt wiórowych dla tego zakładu wkracza w decydującą fazę.

Poinformowano o tym na specjalnej konferencji prasowej władz naszego miasta, przedstawiając jednocześnie wielokierunkowe działania magistratu w walce o czyste powietrze dla Mielca.

Pierwszym niezwykle znaczącym krokiem było podpisanie 14 grudnia 2015 roku przez prezydenta Daniela Kozdębę wypracowywanego przez wiele miesięcy porozumienia z firmą Kronospan.

Przełomowe porozumienie
W porozumieniu tym zakład, uważany przez mieszkańców za najbardziej szkodliwy dla naszego środowiska, zobowiązał się do ośmiokrotnego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i do poddania się 12 w ciągu roku niezapowiedzianym kontrolom emisji pyłów (w tym PM 10 i PM 2,5) oraz formaldehydu na emitorze E5 suszarni linii do produkcji płyty wiórowej. W przypadku przekroczenia dopuszczalnych wielkości emisji porozumienie wymogło na Kronospanie konieczność  uiszczenia wpłat na  rzecz organizacji porządku publicznego kwot każdorazowo od 10 do 20 tys. zł.

Dodatkowo firma zadeklarowała skrócenie czasu potrzebnego na instalację nowych filtrów o kwartał w stosunku do zapisów pozwolenia zintegrowanego wydanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Zgoda na niezapowiedziane kontrole i gotowość na poważne inwestycje ograniczające szkodliwe oddziaływanie na środowisko były przełomem i dały początek kolejnym działaniom władz miasta. 

Więcej w 5 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE