Reklama

Będzie zabawa i nowa sala gimnastyczna

Opublikowano:
Autor:

Będzie zabawa i nowa sala gimnastyczna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy pytania do Jerzego Kosa, wójta gminy Wadowice Górne.

W najbliższym czasie na terenie  gminy planowane jest ważne wydarzenie dla sympatyków muzyki ludowej, to już kolejna edycja znanej imprezy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ona wśród mieszkańców gminy?
4 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Folklorystycznych. Takie wydarzenie odbędzie się na terenie naszej gminny po raz szesnasty. Wystąpią kapele i zespoły tak naprawdę z całego powiatu, również zespoły taneczne, które działają przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji. Ta impreza zawsze zrzesza bardzo duże grono mieszkańców, nie tylko gminy Wadowice Górne, ale całego powiatu.
 
Ważną kwestią jest obecnie budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Wadowicach Dolnych. Kiedy planowane jest jej zakończenie?
Termin ukończenia budowy zaplanowany jest na koniec listopada bieżącego roku, ale  wykonawca deklaruje, że zadanie ma zostać wykonane jeszcze we wrześniu. Mamy nadzieję, że realizator dotrzyma słowa i od października uczniowie będą mogli odbywać zajęcia wychowania fizycznego już w nowej sali. Będzie to duże udogodnienie szczególnie dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości, którym zwłaszcza zimą było ciężko dotrzeć do obiektu przy gimnazjum w Wadowicach Górnych.
 
Skoro już jesteśmy przy temacie gimnazjum, jak wygląda obecna sytuacja jego nauczycieli? Czy jest zagrożenie, że część pedagogów może zostać bez pracy?
Jeśli chodzi o dalsze losy gimnazjum, to w marcu rada gminy podjęła uchwałę o wygaszaniu placówki, więc od 1 września będzie funkcjonowała tylko klasa druga i trzecia. Oczywiście gimnazjum zostanie zamknięte dopiero 31 sierpnia 2019 roku, ale wszystkie dotychczasowe sześcioklasowe szkoły podstawowe staną się od września szkołami ośmioklasowymi. Na samym początku były wielkie obawy ze strony nauczycieli gimnazjum, że tej pracy mieć nie będą, jednak po analizie arkuszy organizacyjnych poszczególnych szkół podstawowych udało się nam zagwarantować dla każdego nauczyciela z gimnazjum dodatkowe godziny pracy w szkołach podstawowych, dlatego żaden nauczyciel z wygaszanego gimnazjum nie straci pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE