Reklama

Reklama

Będą częściej odbierać śmiecie

Opublikowano: pon, 21 gru 2020 10:46
Autor:

Będą częściej odbierać śmiecie  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 grudnia, podczas sesji Rady Miejskiej w Przecławiu podjęte zostały uchwały mające istotny wpływ na sposób gospodarowania odpadami komunalnymi.

Reklama

Zwiększono częstotliwość odbioru frakcji „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE” z zabudowy jednorodzinnej nieruchomości zamieszkałych na raz w miesiącu. Frakcje „SZKŁO” i „MAKULATURA” odbierane będą bez zmian tj. raz na dwa miesiące.

Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony (z samochodów osobowych -w ramach obowiązujących limitów) odbierane będą raz w roku w formie „wystawek” zlokalizowanych przed lub w granicy nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno -wypoczynkowe (nie będzie odbioru odpadów z miejsc wyznaczonych w każdej z miejscowości)

Zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, posiadających przydomowe kompostowniki i kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne wzrasta do kwoty 4,00 zł od 1 mieszkańca na miesiąc. Dzięki czemu miesięczna stawka opłaty po uwzględnieniu zwolnienia wynosić będzie 19,50 zł od 1 mieszkańca.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców gminy Przecław zlokalizowany będzie pod adresem: Wolności 171, 39-300 Mielec. Zmieniają się również dni i godziny jego funkcjonowania: środy w godz. od 7:00 do 17:00 oraz w soboty w godz. od 7:00 do 14:00.

Podjęto decyzję o rozpoczęciu inwestycji polegającej na budowie gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Przecław.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Adam

    Chore powinno sie placic od kg czy kosza i tylko zmieszane