Reklama

Afgańczyk ukrył się w ziemniakach

Opublikowano:
Autor:

Afgańczyk ukrył się w ziemniakach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Patrol Straży Granicznej z placówki w Sanoku zatrzymał obywatela Afganistanu, który dotarł do Polski z Grecji w transporcie ziemniaków. Służby zaalarmował kierowca ciężarówki zaniepokojony nietypowymi odgłosami dochodzącymi z naczepy.

Pierwszą zaalarmowaną służbą była Policja z Brzostka ( pow. dębicki woj. podkarpackie) z którą skontaktował się kierowca ciężarówki wiozący transport ziemniaków. W trakcie wjazdu na parking w miejscowości Zawadka Brzostecka mężczyzna usłyszał dochodzące z naczepy niepokojące sygnały.

Na miejsce niezwłocznie wezwano patrol Straży Granicznej, który w toku kontroli legalności pobytu ustalił, że między ułożonymi na paletach workami z ziemniakami ukrył się 22-letni mężczyzna. W trakcie wyjaśnień imigrant przyznał, że do naczepy dostał się nielegalnie w Grecji podczas załadunku towaru.

Następnie trasa wiodła przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację do Polski. Przez okres 4 dni nie opuszczał naczepy. Miał suchy prowiant, którym się żywił.

Pytany o cel swojej podróży twierdził, że chciał dotrzeć do Francji i tam się osiedlić. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego podróżował w polskiej ciężarówce.

Jeszcze będąc w Grecji za przerzut do Zachodniej Europy zapłacił organizatorom tysiąc euro.

Funkcjonariusze Straży Granicznej postawili Afgańczykowi zarzut nielegalnego przekroczenia granicy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby jednego roku. Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku został umieszczanie na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE